No control :: Ellery

Moda co sezon rządzi się swoimi prawami, raz jest szeroko w rękawach i nogawkach, a raz jest wąsko. Zobaczcie przegląd letnich stylizacjach z wykorzystaniem coraz to szerszych i dłuższych rękawów w stylu Ellery.

Wszyscy wiemy, że moda zatacza wielkie koło, a po kilku latach nieubłaganie przywraca do boju największe trendy. To co w ostatnim czasie było niedopuszczalne – passe, teraz powraca w nowy, wielkim (szerokim) wydaniu. Obszerne rękawy projektu Elley królują na ulicach i coraz mocniej rozkochują przedstawicieli świata mody. Projekt Mountainous flared-sleeve cropped top to nowatorskie spojrzenie na szeroki rękaw w minimalistycznym wydaniu. Detalem jest marszczenie na wysokości łokcia, które jest pięknym efektownym dodatkiem, zastępującym biżuterię w codziennych stylizacjach.

Inspiracją do kolekcji Ellery jest współczesna sztuka Christo i Jeanne-Claude – duetu znanego na całym świecie ze swojej bujnej twórczości – niezwykłego dzieła na ziemi, zwanego land art. Ogromne kolorowe płachty zintegrowane wraz z krajobrazem wysp, zmieniając ich dotychczasową panoramę. Kym Ellery w swoich projektach również rozpościera ogromne ilości materiału, skupiając się na rozległych rękawach. Szeroka bufiasta tuleja w zestawieniu z koszulą lub sukienką zdobywa sobie coraz to większe modowe komplementy. Projekty z potężnym rękawem w jednym wydaniu przypominają stożek nałożony na rękę, a druga wersja jest bardziej lejąca się nawiązując do nadmorskich letnich fal. Jesteście gotowi na powracający trend gigantycznych rękawów?

 

foto: pinterest