Neony poruszają się w stylistyce indie popu, alternatywnego rocka, opartego na rytmicznych, tanecznych groovach. Zespół zadebiutował w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych zespołów. Zapraszamy na trasę koncertową UNIFORM TOUR 2015.

Grupa wystąpiła m.in. na Opener Festiwal w 2011, dwukrotnie zagrała na Festiwalu w Jarocinie oraz wielu koncertach na dachu Red Bull Tourbus koncertując w całym kraju m.in. z Brodką. Jesienią 2014 zespół Neony wystąpił na 20 koncertach z zespołem happysad i pokazał się 25 tysięcznej publiczności, która genialnie przyjęła zespół. W czerwcu 2015 grupa podpisała kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych – Sony Music Poland. 31.07.2015 ukazała się druga płyta zespołu pt. UNIFORM nagrana w składzie TRIO. Nowe kompozycje wzbogacone są tym razem o instrumenty klawiszowe oraz bardziej przestrzenne brzmienia, jednak charakterystyczne taneczne groove’y i brzmienie gitary to cechy wciąż wyróżniające Neony. Za realizację albumu odpowiedzialni byli Marcin Gajko (Rojek, Mela Koteluk, Brodka) oraz Leszczek Biolik (Nowe Sytuacje, Republika, Obywatel G).
„Wrocławski zespół, który łączy w sobie zadziorność Nowej Fali z lat 80. z jej współczesnym wcieleniem zwanym drugą falą. Rytm piosenek i skandowane, bardzo udane teksty przywodzą na myśl twórczość Grze-gorza Ciechowskiego, a to wrażenie sztafety pokoleń pogłębia jeszcze udział w nagraniu Leszka Biolika, basisty Republiki” – tak pisze o ostatniej płycie prasa.