Najpiękniejsze obrazy z kwiatami!

Kwiaty to niezwykle urokliwy, a równocześnie ponadczasowy i nieprzerwanie modny motyw dekoracyjny. Być może dlatego tak często goszczą w naszych domach, będąc nierzadko tematem przewodnim całych aranżacji. Na rynku znajdziecie naprawdę wiele inspirowanych tymi roślinami dekoracji – od tapet i fototapet, po plakaty czy naklejki. Największą popularnością cieszą się jednak obrazy z kwiatami. Nic w tym dziwnego!

obraz kwiaty maki

Dekoracje te są niezwykle różnorodne i dostarczają bardzo ciekawych możliwości. O olbrzymim potencjale tych wzorów porozmawialiśmy ze specjalistą od aranżacji wnętrz z firmy Redro. Opowiedział nam on o wielu interesujących pomysłach i inspiracjach. Podzielił się także kilkoma cennymi wskazówkami praktycznymi. Przekonajcie się sami!

Przyrodniczy obraz – kwiaty w naturze

Widok maków i chabrów kołyszących się na wietrze między łanami zbóż, lasu pełnego zawilców, albo różanego ogrodu z romantyczną altanką urzeka swoją subtelnością i działa na nas kojąco. Zarówno kwiaty rosnące dziko w naturze, jak i te uprawiane w parkach czy ogrodach, mogą stanowić więc inspirację do stworzenia przepięknej dekoracji. Takie wzory – zdaniem zaproszonego specjalisty – świetnie sprawdzają się we wnętrzach stawiających na naturalność – czyli na przykład w ramach aranżacji eko, boho i vintage. Jakie jeszcze posiadają zalety? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta.

Współczesna technologia pozwala tworzyć drukowane na płótnie obrazy, wykorzystujące zdjęcia lub grafikę komputerową. Jest to rozwiązanie o wiele ciekawsze i oferujące więcej możliwości niż standardowe malarstwo. Tym bardziej, że możemy przecież wykorzystać reprodukcję któregoś ze znanych dzieł! Spośród ciekawych motywów polecam zwrócić uwagę zwłaszcza na są wizerunki kwiatów rosnących w naturze – na łące lub w ogrodzie. Są to dekoracje o niebywałym potencjale. Bez problemu dopasujemy je do niemal każdego rodzaju wystroju. Bardzo popularne są między innymi grafiki przedstawiające łąki pełne polnych kwiatów. Wynika to z faktu, iż coraz chętniej sięgamy po inspiracje czerpiące z natury, a także naturalne materiały. Takie rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza w stylistyce rustykalnej, boho oraz skandynawskiej. Ale obrazy z kwiatami na tle piękna natury pasują także do bardziej klasycznych i romantycznych wnętrz. W tego rodzaju otoczeniu polecam sięgnąć po wizerunki roślin ogrodowych – róż albo piwonii. Do jasnych i pogodnych wnętrz proponuję wzory z polami słoneczników, albo słynnych, holenderskich tulipanów o różnych barwach.

Klasyczny i ponadczasowy obraz – kwiaty w wazonie

obraz kwiaty wazon

Kwiaty rosnące w parku lub ogrodzie bez wątpienia wyglądają pięknie i malowniczo. Nie mniej atrakcyjnie prezentują się jednak kompozycje układane w wazonach. Choć kwiaty cięte szybko więdną, to jednak ich ulotność (zwłaszcza ta uchwycona na obrazach!) również jest na swój sposób zachwycająca. Kwiaty ułożone w wazonie były często motywem pojawiającym się w twórczości słynnych malarzy (warto tu wspomnieć chociażby o “Słonecznikach” Vincenta van Gogha), a także popularną ozdobą mieszkań. Także i dzisiaj obrazy przedstawiające kompozycje ułożone z ciętych kwiatów, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Fenomen tych wzorów wyjaśnił nam specjalista.

Klienci często pytają mnie o wzory przedstawiające kwiaty w wazonie. Obraz tego rodzaju to jeden z najpopularniejszych dodatków, wykorzystywanych nie tylko w ramach tradycyjnie i klasycznie urządzonych wnętrz. Wzory te zazwyczaj ukazują jeden rodzaj kwiatów o wyrazistym kolorze. Może być to przykładowo duży obraz ze smukłym wazonem pełnym żółtych i czerwonych tulipanów, albo eleganckie płótno, na którym przedstawiono pojedynczą różę. Na ozdobach z nurtu martwej natury przepięknie prezentują się też kwiaty rosnące na drzewach lub krzewach. Jeśli zależy nam na wrażeniu subtelności, sięgnijmy po wzór z gałązkami jabłoni. Jeżeli natomiast cenimy indywidualizm i efektowną estetykę, naszą uwagę może zwrócić obraz z dzbanem wypełnionym bzem w mocnym, głębokim odcieniu fioletu.

Nowoczesny obraz – kwiaty w 3d

obraz kwiaty dmuchawce

Dużą zaletą obrazów drukowanych na płótnie jest możliwość przeniesienia na nie dowolnego wzoru. Bardzo popularne, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, stały się więc dekoracje bazujące na efekcie trójwymiarowości. W ich przypadku zdaniem eksperta najlepiej postawić na estetyczny minimalizm i umiar kolorystyczny. Główna siła tych wzorów tkwi bowiem we wrażeniu efektu 3d, nie zaś kolorystyce.

– Obrazy 3d są bardzo wyraziste i efektowne. Do moich ulubionych należą zwłaszcza te nieco “eteryczne” i ulotne – na przykład dmuchawce. Ich nasiona rozwiewane przez wiatr zdają się niemal ulatywać z płótna. Na wzorach 3d bardzo ciekawie prezentują się też kwiaty egzotyczne – takie jak storczyki. Ich niezwykłe kształty oraz ciekawe kolory będą świetnym uzupełnieniem prostego, nowoczesnego wystroju.

Tekst przygotowany we współracy z Redro.pl.