Najciekawsze koncerty w Warszawie – coś dla indie i folk

Przed nami koncertowa wiosna w stolicy, a ta wypada w tym roku bardzo ciekawie pod względem wielu różnych brzmień – w szczególności dla fanów brzmień indie i folk. Czyje koncerty warto zobaczyć w stolicy w najbliższych miesiącach? Sprawdźcie.

koncerty w warszawie

Na dwa występy powróci do Polski grupa Metronomy, która niedawno dała świetny koncert podczas śląskiego Fest Festival. Zespół obecnie tworzą Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior, Olugbenga Adelekan i Michael Lovett – ich oryginalna wizja muzyki to swojego rodzaju międzygatunkowy slalom, bo choć śmiało czerpie z wpływów popu, elektroniki czy Indie, często nie daje się jednoznacznie szufladkować. Najbardziej znane produkcje Metronomy to chociażby „The Bay”, „Heartbreaker” czy „The Look”. Warszawa i Poznań będą jednymi z przystanków podczas promującej krążka pt. „Metronomy Forever”.

Metronomy – The Bay

Boy Pablo to artysta, którego można nazwać rewelacją ostatnich kilkunastu miesięcy. Jego muzyka to odświeżająca mieszanka gitarowych riffów, klawiszy, perkusji i charakterystycznego wokalu, które pokochali fani w wielu zakątkach świata. Dzięki coraz większej popularności, wyprzedaje koncerty oraz występuje na tak dużych festiwalach, jak Coachella, Lollapalooza czy Primavera Sound. W Stolicy usłyszymy go w Pradze Centrum już 14 marca.

Boy Pablo – Beach House Interlude

Poliça to amerykański zespół założony w 2011 roku, którego brzmienie to mieszanka synth – popu, R&B oraz alternatywnego rocka. Grupę tworzą m.in. Channy Leaneagh i Ryan Olson, którzy w ciągu ostatnich lat szeroko współpracowali chociażby z Bon Iver. Działalność projektu Poliça musiała zostać zawieszona na jakiś czas za sprawą poważnego wypadku Channy, ale 31 stycznia ukaże się ich najnowszy krążek „When We Stay Alive”. Z tego powodu zespół ponownie rusza w trasę i odwiedzi m.in. Warszawę już 27 lutego. Jako support wystąpi Dustin Zahn.

Poliça – Wandering Star

Twórczość grupy Hollow Coves łączy elementy brzmień indie, rocka i folk. To australijski duet, o którym głośno zrobiło się za sprawą EP-ki pt. „Wanderlust”, gdzie znalazły się m.in. takie utwory, jak „The Woods” czy „These Memories”. Oba utwory mają na koncie miliony wyświetleń na YouTube, a niedawno grupa wydała swój debiutancki krążek pt. „Moments” – płyta zyskała świetne recenzje m.in. w Clash Magazine. Hollow Coves wystąpią w Polsce po raz pierwszy już 23 kwietnia.

Hollow Coves – The Woods

Giant Rooks tworzy pięcioosobowa formacja z Niemiec, której muzyka stanowi mieszankę alternatywnego popu i indie rocka z akcentami folku czy elektroniki. Choć to połączenie gatunków może wyglądać zaskakująco, jego efekt jest intrygujący. Ich najbardziej znane utwory do tej pory, to „Wild Stare”, „Bright Lies” czy „New Estate”, a na liście festiwali, na których wystąpili są m.in. Rock am Ring, Lollapalooza czy The Great Escape. W Warszawie zagrają 14 maja.

Giant Rooks – Wild Stare

KAKKMADDAFAKKA to projekt, który narodził się w norweskim Bergen. Tworzy go piątka przyjaciół, którzy – jak twierdzą – cały czas starają się prześcignąć siebie samych i ciężko pracują na swój sukces, bo po prostu lubią być zajęci. Zespół ma na swoim koncie już 6 studyjnych albumów, a ostatni z nich ukazał się w zeszłym roku. Najbardziej znane utwory grupy to m.in. „Restless”, „Someone New” czy „Runaway Girl”. Ich koncert odbędzie się 7 marca w klubie Smolna.

Kakkmaddafakka – Restless

Więcej informacji oraz bilety na wymienione koncerty można znaleźć na stronie www.followthestep.com