Od 2009 roku trwa konkurs Dollar ReDe$ign Project. Przez przeprojektowanie amerykańskiego dolara pomysłodawca, Richard Smith chciałby pomóc odbudować stabilność finansową oraz upadającą ekonomię Stanów Zjednoczonych. Wierzy, że aby tego dokonać należy zacząć od najbardziej pierwotnej przyczyny ekonomii, czyli pieniądza. Na jego stronie można podpisać petycję dotyczącą zmiany projektu amerykańskich dolarów, który nie był znacząco zmieniany od 1930 roku.

Poniżej najlepszy z projektów z 2010 roku, wykonany przez amerykańsko-angielskie studio Dowling Duncan.

Banknoty są kolorowe, by łatwo można było je odróżnić. Są tej samej szerokości, ale innej wysokości, by łatwo można było sprawdzić, ile ma się pieniędzy. Są też projektowane w pionie, nie w poziomie, co w całości sprawia, że projekt jest naprawdę świeży, nowatorski i ładny.

Symbolika:

1$: pierwszy afroamerykański prezydent.

5$: pięć największych indiańskich plemion (przepraszam, jeśli nie jestem poprawna politycznie, poprawcie mnie proszę)

10$: 10 poprawek do konstytucji, gwarantujących podstawowe prawa Amerykanów

20$: Ameryka w XX wieku

50$: 50 stanów

100$: pierwsze 100 dni prezydentury Franklina Roosevelta, który przez pierwsze 100 dni swojej prezydentury przeprowadził przez Kongres więcej ustaw, niż większość pozostałych prezydentów przez całą kadencję. Od tego czasu po 100 dniach rządów następuje pierwsze podsumowanie amerykańskich prezydentów.

dd2-1

dd3

dd4

dd5

dd7

dd8