Planujecie daleką podróż? Zamiast wybierać typowo turystyczne kierunki, takie jak Włochy czy Hiszpania, może zdecydujecie się na mniej popularną destynację? Światowa Organizacja Turystyki wydała niedawno 2018 Tourism Highlits Edition, która analizuje dane z lat 2016-2017. Z najnowszych danych wynika, że największy wzrost turystyczny obserwuje się nie tylko w popularnych turystycznie krajach, ale również w Mongolii czy Omanie. Chcecie wiedzieć na jakie miejsca na świecie warto teraz ustawić swój radar? Zobaczcie modne kierunku podróży w 2019 roku.

Oman
Oman znalazł się na słynnej „Vogue’s Must Visit List”. Co sprawia, że ten kraj jest wyjątkowy? Niesamowicie malownicze, jasne, białe budynki, bogato zdobione, oszałamiające przepychem meczety i tętniące życiem bazary. Oman to bezpieczny i gościnny kraj, idealny dla tych, którzy w podróż planują zabrać dzieci.

Bhutan
Bhutan, określany jako jeden z najszczęśliwszych krajów na świecie, jest również jednym z najszybciej rozwijających się krajów turystycznych. Pomimo, że zachodnia cywilizacja zaczyna się do niego wdzierać, mieszkańcy dbają o swoją tożsamość kulturową – większość z nich chodzi na co dzień w narodowych strojach, a widok tubylca w jeansach należy do rzadkości. Bhutańczycy wiodą proste życie blisko natury, medytują, modlą się, wspólnie bawią, tańczą i śpiewają. Jeżeli potrzebujecie wyciszenia i spokoju – jedźcie do Bhutanu.

Seszele
Zalane Słońcem plaże, biały piasek o konsystencji talku, ciepła woda szmaragdowego oceanu. Seszele to prawdziwy raj na ziemi, o czym może świadczyć fakt, że Książe William i Księżna Kate wybrali je na miejsce swojego miesiąca miodowego. Jak się okazuje taka wycieczka wcale nie musi kosztować fortuny, wystarczy, że się do niej odpowiednio przygotujecie. W Internecie znajdziecie mnóstwo porad i sztuczek, które pozwolą wam zaoszczędzić i nie wydać więcej niż np. na wakacje w Tajlandii.

Mongolia
Według danych UNWTO, od 2016 do 2017 roku, Mongolia zaobserwowała ponad 16 procentowy wzrost liczby turystów. Kiedy warto się tam wybrać? Najważniejszym wydarzeniem jest coroczny letni festiwal zwany Nadaam, podczas którego miejscowa ludność śpiewa i kultywuje tradycyjne gry i zwyczaje. Kolorowa mieszanka starożytnych pieśni, tradycyjnych strojów ludowych i pysznego, miejscowego jedzenia zapewni wam niezapomniane wrażenia. Zatrzymać możecie się w stolicy kraju – Ułan Bator, gdzie w ciągu kilku ostatnich lat otworzono wiele nowoczesnych hoteli i miejsc rozrywki dla przyjeżdżających turystów.

Urugwaj
Najpopularniejszymi krajami Ameryki Północnej wciąż pozostają Argentyna i Brazylia, ale coraz częściej turyści odwiedzają także Urugwaj. Warta zobaczenia jest m. in. stolica kraju Montevideo, pełna neoklasycznej i secesyjnej architektury. Zainteresować was też może Barrio Reus – dzielnica Montevideo pełna małych, kolorowych domków. Luz i dobry humor mieszkańców oraz pyszne jedzenie to tylko jedne z wielu atrakcji tego pięknego kraju.

 

 

foto: pixabay