Modne fryzury na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy uwalniamy włosy spod czapek, po długiej zimie. Możemy w końcu poeksperymentować ze stylizacjami. Zobaczcie inspiracje i sprawdzone sposoby na zadbane włosy.

Fryzury

Włosy, które nie są chowane pod czapką, zyskają przede wszystkim na objętości. W zimie nasze fryzury lubią się elektryzować, więc raczej nie używamy często lokówek i prostownic. Tak czy inaczej, uczesanie straci swój kształt pod czapką czy kapturem. Stylizacja włosów jest znacznie ciekawsza wiosną. Przede wszystkim, do łask wracają loki. Delikatne, naturalne, skręty i fale to modny od kilku lat trend. Najpopularniejsze są fryzury imitujące tak zwany „plażowy look” – niedbale ułożone, jakby zburzone wiatrem włosy. Także upięcia nie są już geometryczne, ale bardziej luźne, asymetryczne, romantyczne. Nie oznacza to wcale, że takie fryzury są mniej eleganckie. Nieco „niegrzeczna” stylizacja włosów sprawdzi się nawet na takie okazje jak wesela, bankiety. Luźno upięte włosy dodadzą fryzurze optycznie objętości, ponadto sprawią, że twarz będzie wyglądać bardziej młodzieńczo.

Portrait of young beautiful perfect sexy woman with long smooth hair well-groomed, fashionable styling hair, evening make-up organic cosmetics, facial features in a beauty salon

Produkty do stylizacji

Stylizację włosów, warto zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie produkty. Pełną ich gamę zobaczyć można na stronie drogerii Hebe. Tej wiosny warto zainwestować w spray do włosów z solą morską. To właśnie on pozwoli nam uzyskać wygląd „syrenki”. Zaoszczędzi też czas, jaki musielibyśmy poświęcić modelowaniu fryzury. Wystarczy spryskać pasma włosów i wysuszyć włosy suszarką, bądź pozwolić im wyschnąć samoistnie. Jeśli pracujemy nad lokami, do których wykonania używamy prostownicy bądź lokówki, kupmy preparat chroniący włosy przed wysoką temperaturą. Nie pozwoli on na uszkodzenie delikatnej struktury włosa, jednocześnie nie obciążając fryzury. Całą stylizację utrwalić później możemy lakierem. Przed kręceniem loków, warto też nałożyć na włosy nieco pianki. Po pierwsze, dzięki niej, pukle będą bardziej podatne na skręcanie, po drugie, odbije ona nieco włosy od nasady, dodając całej stylizacji objętości. Podczas kupowania produktów w drogerii warto zwrócić uwagę na to, dla jakich włosów są one przeznaczone. Jeśli mamy cienkie i delikatne włosy, wybierajmy preparaty przygotowane pod ich kątem. Najlepszy lakier, czy żel do stylizacji wywoła przeciwny do zamierzonego efekt, jeśli będzie niedopasowany do włosów i źle używany.

źródło: hebe.pl