Ma dopiero 12 lat, a już zdążyła udowodnić swój nieprawdopodobny talent i pokazać, że jest bezpretensjonalną młodą dziewczyną. Millie Bobby Brown znamy przede wszystkim z fenomenalnej roli Eleven w najbardziej popularnym serialu ostatnich lat – Stranger Things.

Urodziła się w 2004 roku w Maladze, by szybko przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii, skąd pochodzą jej rodzice, a kilka lat później zamieszkać na Florydzie, gdzie zaczęła się jej przygoda z filmem.

Chociaż mogliśmy widzieć ją w kilku epizodycznych rolach w amerykańskich serialach, ogromną sławę i uznanie przyniosła jej dopiero rola Eleven w serialu Stranger Things, produkcji Netflix z 2016 roku. Zaledwie 12-letnia Millie wciela się w rolę dziewczynki, która uciekła z laboratorium swojego ojca, gdzie była poddawana przeróżnym, często okrutnym eksperymentom, mającym na celu badanie jej paranormalnych umiejętności. Brown zaskoczyła publikę i krytyków niesamowitym odtworzeniem roli, do której również długo i bardzo skrupulatnie się przygotowywała, oglądając filmy z lat 80., czy goląc swoje długie włosy (podobno mama nie była zadowolona!).

Dziś Millie Bobby Brown szykuje się do drugiego sezonu serialu, który został zapowiedziany przez Netflix, pojawia się w różnych programach i staje się ikoną, którą chcą naśladować setki dziewczyn na całym świecie. Jest skromna, niezwykle radosna, naturalna. Media związane z branżą modową wróżą jej, że niedługo zostanie kreatorką stylu. Będziemy obserwować to, jak młoda aktorka będzie się rozwijać. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nas zaskoczy!

 

zdjęcia: pinterest, Matthew Priestley / W Magazine, Maarten de Boer/Getty Images