MARINA :: Handmade Heaven

Marina Diamandis, wcześniej występująca jako Marina And The Diamonds, już jako MARINA ujawniła nowego singla „Handmade Heaven”. To piękny, mocno balladowy popowy utwór autorstwa artystki, który wyprodukował laureat Grammy Joel Little. Teledysk rozgrywa się w niezwykle magicznej zimowej atmosferze, za którego reżyserię odpowiada Sophie Muller.

MARINA podzieliła nadchodzący album na dwie części, z których każda zawierać będzie osiem piosenek. Jak nietrudno się domyślić, będą one dotyczyć strachu i miłości, dwóch zjawisk w życiu człowieka, które artystka uważa za najsilniejsze i najbardziej zmuszające do działania. Jeśli chodzi o tematykę tekstów, będzie między innymi o nierówności płci i nadużywaniu władzy. Stylistycznie będzie to oczywiście pop z wieloma ciekawymi dodatkami. Album będzie następcą „FROOT” z 2015 roku, numeru 1 listy iTunes w USA, Argentynie, Grecji i Irlandii.

Podczas czteroletniej przerwy w show-biznesie MARINA próbowała odkryć prawdziwą siebie, stworzyła MarinaBook, w której poruszała ważne dla siebie tematy pozamuzyczne, a także wróciła na studia na uniwersytecie. Na uczelni zgłębiała osobowość człowieka i teorię więzi. Pisała też nowe piosenki, a robiła to między innymi w Londynie, Szwecji i Los Angeles. Wspierali ją w tym między innymi Noonie Bao, Sam De Jong, Oscar Görres, Camille Purcell, Justin Parker, Joe Janiak.

Artystka zadebiutowała albumem „The Family Jewels” (2010; złoto na Wyspach) potem był „Electra Heart” (2012; numer 1 na Wyspach). Na koncie MARINY jest ponad 800 mln streamów oraz przeszło 400 mln obejrzeń teledysków.