Marco Bailey - weteran sceny techno na Smolnej

Charyzmatyczny DJ i producent, Marco Bailey będzie bohaterem kolejnego wydarzenia w klubie Smolna. Belgijski artysta wystąpi w Warszawie 14 kwietnia.

Marco Bailey to postać, która aktywnie działa w elektronice od dokładnie trzech dekad. Jego oficjalny debiut sceniczny odbył się w 1988 r, kiedy Belg miał zaledwie 18 lat. Po 7 latach występów jako DJ, przyszedł czas również na premierowe wydawnictwo, które ujrzał światło dzienne w 1994 roku. Od tego czasu miał okazję współpracować z wieloma wpływowymi wytwórniami, a także sam stworzył własne labele – MB Elektronics i MB Selektions, gdzie wydawał utwory m.in. takich artystów, Tom Hades, Joey Beltram czy Luigi Madonna. Ponadto, po połączeniu sił z Cristianem Varelą otworzył wytwórnię Pornographic Recordings.

Dorobek wydawniczy Marco Baileya jest ogromny, ale Belg jest również bardzo docenianym DJ-em, który przez lata swojej działalności zwiedził mnóstwo klubów i festiwali na całym świecie – mowa tu m.in. o tak popularnych wydarzeniach, jak Tomorrowland czy Ultra Music Festival. Polscy fani mogą go pamiętać chociażby z występu podczas festiwalu Mayday.

Marco Bailey techno set in The Lab LA

Poza Baileyem, tej nocy na dwóch scenach wystąpi również lokalna czołówka DJ-ska – Dasein, Truant, Simon Mattson, Seb Skalski i Sebastian Oscilla. Pełny line-up wygląda następująco:

Main Stage
Marco Bailey
Dasein
Truant

Patio
Simon Mattson
Sebastian Oscilla
Seb Skalski

Wydarzenie: www.facebook.com/events/1894522247287014/