MAŁY OFF w Chmurach już 2 sierpnia!

Na chwilę przed festiwalową eksplozją w Warszawie zagrają Midsommar, Oysterboy i tajemniczy Gość z OFF Festival. Gdy ceny karnetów na festiwale rozdzierają portfel i serce, w Warszawie zapowiada się gig idealny: MAŁY OFF. Na kilka dni przed wyjściem na duże sceny w Chmurach spotkają się trzy zespoły w klimacie dreampop i indie: shoegazowy Midsommar, lo-fi Oysterboy i jeszcze jeden tajemniczy skład. To będzie potężna dawka melancholii, pogłosów i gitarowej nostalgii. Koncert promuje plakat znanego rysownika i malarza Bolesława Chromrego. MAŁY OFF już 2 sierpnia w warszawskiej klubokawiarni Chmury.

MAŁY OFF

MAŁY OFF to wyjątkowa okazja, by tuż przed wyjazdem na polskie festiwale muzyki niezależnej spotkać aż trzy zespoły, reprezentujące młodą polską scenę muzyki dreampop i shoegaze, która niespodziewanie zaczęła rozkwitać po niemal 30 latach nieobecności. Głęboki pogłos zmieniający brzmienie gitary w senne krajobrazy, subtelne i melodyczne partie wokalne, silna nuta nostalgii i tęsknoty za przeszłością – to wszystko łączy kapele, które zagrają w trakcie MAŁEGO OFF-a już 2 sierpnia.

Kiedy: 2 sierpnia, godz. 20:00
Gdzie: Klubokawiarnia Chmury, ul. 11 Listopada 22
Projekt plakatu: Bolesław Chromry

LINK DO WYDARZENIA
SEKRETNA PLAYLISTA MAŁEGO OFFA 

MIDSOMMAR

dreampop • shoegaze • ethereal
Midsommar to polska odpowiedź na nieoczekiwany powrót muzyki shoegaze i dream-pop. Ich debiutancka EP „The Dream We Had” wydana jesienią 2021 r. stała się mini-viralem w polskim niezalu, swoim melancholijnym klimatem przypominając o twórczości Cocteau Twins, Slowdive i atmosferze serialu Twin Peaks. Jeśli tęsknisz za słodkimi ścianami przesteru i eterycznym wokalem, Midsommar to właściwy adres.
„Takiej muzyki zawsze się w Polsce sporo słuchało, ale nigdy zbyt wiele nie grało, a już na pewno nie na takim poziomie”– Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza
„Midsommar gra muzykę bliską mojemu sercu” – Artur Rojek

OYSTERBOY

lo-fi • indie • dreampop
Oysterboy to solowy projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego, wokalisty Terrific Sunday. oysterboy inspirowany jest muzyką z pogranicza gatunków indie/dreampop i lo-fi. Jest to projekt w 100% DIY. Polskie teksty, melodyjny oryginalny wokal oraz ocean gitar i syntezatorów. oysterboy romansuje z niszą muzyczną, która rośnie w siłę na zachodzie (bedroom lofi indie). Brzmienie to przeplata z chwytającymi za serce melodiami, które mogłyby wyśpiewywać festiwalowe tłumy.

SECRET GUEST Z OFF FESTIVAL

? • ? • ?
Nie jest to Artur Rojek. Chyba. Nie jesteśmy pewni. A tak serio: to liryczny skład z Polski, który gra na tegorocznym OFF Festival (i nie tylko). Nie możemy za dużo Wam powiedzieć, ale będzie dreamy, klimaciarsko i będziecie zadowoleni.