Makijaże z wybiegów F/W 2016

Jesień czuć już w powietrzu, czas się na nią przygotować! Chociaż uzupełniamy swoje szafy i śledzimy na bieżąco trendy modowe, nie powinniśmy zapominać o tym, jakie tendencje beauty zaproponowali projektanci na Fashion Weekach w sezonie F/W 2016. Już za chwilę będziemy widzieć je na ulicach!

Każdy z domów mody w zupełnie inny sposób interpretuje tendencje, które będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie. Jeśli zdecydujemy się podkreślić oczy ciemnym kolorem lub mocno zaakcentować rzęsy, koniecznie postawmy na naturalny kolor ust. Muszą być po prostu miękkie i wypielęgnowane. Z drugiej strony, kiedy będziemy miały ochotę mocniej podkreśli usta, powinnyśmy sięgnąć po przepiękną nasyconą czerwień. Możemy też zaszaleć i skorzystać z ciemnych, niemal czarnych kolorów szminek, jak podczas pokazów Diora czy Marca Jacobsa. Mat czy połysk? Mamy pełną dowolność. Przy widocznych ustach powinnyśmy zrezygnować z ostrego podkreślenia oczu. Kenzo proponuje rozwiązanie w postaci nietypowych kresek w górnej części powiek. Wspólnym mianownikiem jest na pewno zdrowa, rozświetlona cera o naturalnym kolorycie, podkreślona rozświetlaczem i różem (Paco Rabanne, Jason Wu, Emilio Pucci).

Ostrzejsze i bardziej widoczne akcenty to przede wszystkim brokat i cekiny wykorzystywane w makijażu oczu. Mocne combo: szminka i eyeliner to rozwiązanie dobre wtedy, kiedy stylizacją chcemy nawiązać do lat 80. lub podkreślić rockową osobowość. W tym przypadku wszystkie chwyty dozwolone! Na taką stylizację postawił dom mody Saint Laurent.

Jakie fryzury wybrać? Naturalne, czesane wiatrem, fale o dużej objętości. Lub te, które są gładkie i przylegają do skóry. Jesienią zdecydowanie będą rządzić również niskie upięcia!