Makijaż według Chanel

Pokazy mody to nie tylko prezentacja kolekcji na nowe sezony, to również makijaż i fryzury. Naszym faworytem, jeśli chodzi o wyznaczanie trendów w modzie, jak i make-up jest francuska marka Chanel. Oto jak prezentowały się looki beauty na przestrzeni lat.

Perfekcyjna fryzura i makijaż to nieodłączny element pokazu mody. Te oba elementy traktowane są jak ostatnie, kluczowe pociągnięcia pędzla w obrazie słynnego malarza. Niekwestionowanym mistrzem w dopasowywaniu make-upów do pokazowych stylizacji jest francuski dom mody Chanel. Zatrudnia on najlepszych wizażystów i fryzjerów, którzy według wskazówek Karla Lagerfelda tworzą bajkowe charakteryzacje. Często w ich dziełach widać dużą inspirację kolekcją, która jest pokazywana na wybiegu. Dzięki temu mamy bardzo spójny obraz, na który składa się również bajkowa scenografia, o niej możecie przeczytać tutaj.

Do naszych ulubionych makijaży należy perłowy blask z roku 2012, awangardowe smokey eyes z sezonu jesień-zima 2010/11, oraz syrenie oczy z 2016. Również jesteśmy fanami wszelkich brokatów i błysku – polecamy make-up z roku 2014! Warto jednak też wspomnieć, że Chanel lubi również zaskoczyć czymś niebanalnym. Tak jak było to podczas prezentacji kolekcji ready-to-wear. Wszystkie te dzieła to świetna inspiracja, którą można przenieść do życia codziennego.