Luna na wakacjach od mroku

Luna na wakacjach od mroku! „Lekko” to czwarty singiel Luny po wydaniu albumu „Nocne zmory”.

Luna lekko

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku ukazał się kawałek „Dynamit”, który kończy się słowami: „Żyję w świecie, który stworzyłam / Nie chcę w nim już być” z dość mrocznym klipem, a nowy rok otworzyła piosenka „Już nie zasnę” w zupełnie innej stylistyce wizualnej. Razem z pierwszym tegorocznym singlem Luna zapowiedziała zmianę i przejście na „jasną stronę księżyca”. Wyjście z cienia w kierunku życia. Świetnie obrazowały to zdjęcia i wizualizacje do kolejnych singli, ale pełnię tej zmiany widzimy dopiero teraz.

„Lekko” to najlżejszy gatunkowo kawałek od Luny. Idealny na lato.

„Lekko” to zapis wrażeń, jednej chwili – mówi artystka – w której czujesz lekkość, błogość i spokój. Łzy chowasz na potem i po prostu trwasz. Jest błogo.

Dopełnieniem piosenki jest klip nakręcony na malowniczych Wydmach Helskich, w reżyserii Pawła Kleina.

Chciałam, żebyście poczuli się lekko razem ze mną – przekonuje Luna. – Usłyszeli te dźwięki i fale, poczuli, że czas zwalnia i zatrzymuje się, a wszystkie zmartwienia oddalają, aż wreszcie przestają istnieć. Jesteście tylko tu i teraz, w tej jednej, ciepłej chwili. W słońcu, w pozytywnych emocjach. Na ziemi, czy poza nią…

W klipie widzimy Lunę taką, jaką widzieć ją możemy rzadko – zupełnie zwyczajną.

To nie było łatwe – przyznaje artystka. – O wiele łatwiej było mi wejść w wykreowaną postać niż pozostać zupełnie naturalną. Jakby bycie nią było dla mnie paradoksalnie bardziej naturalne. Jakbym to była prawdziwa ja. Zresztą… może tak jest, kto wie. 

Jeśli chcesz zobaczyć poprzedni singiel zapraszamy do artykułu o kawałku Moja miłość.