LUDZIE, MUZYKA, MIASTO

UnderSound to cykl klimatycznych, kameralnych koncertów organizowanych przez studentów – pasjonatów muzyki. Inicjatywa zrodziła się z sentymentu do niegdyś odbywających się koncertów w uczelnianej kawiarni Hades, która wieczorami wypełniała się dźwiękami gitar i śpiewu. UnderSound promuje debiutujących artystów, związanych z muzyką z pogranicza elektroniki, alternatywy oraz nowych brzmień.

Dwaena, dwasody, dawniej 2Na – dwudziestodwuletni muzyk, tekściarz, raper, wokalista. Od wydanej w 2014 roku nakładem QueQuality epki ‚VORTEX’ zdążył niejednokrotnie zmienić gatunek swojej twórczości. Jego ostatnie wydawnictwo ‚KOBOZIOZIO’ to szczera podróż wstecz – tekstowo do dziecinnych lat 90′ i początku milenium, a muzycznie poprzez funk, jazz, pościelowe r&b i prawdziwy hip-hop lawiruje i sprawdza się na najróżniejszych podkładach.

Łaty powstały 2 lata temu we wrocławskiej kamienicy przy ul. Łaciarskiej. Interesującą mieszankę indie rocka z popem tworzą Hanna Stefaniuk (wokal), Piotr Wit (gitara), Michał Kotowicz (gitara basowa) oraz Jarosław Marszałek (perkusja). Łaty samodzielnie zajmują się zarówno tworzeniem, produkcją, jak i promocją materiału.

Łaski Bez powstały rok temu, mimo że grają ze sobą od 6 lat. Zespół tworzą Stanisław Bukowski (wokal, perkusja), Agnieszka Kamińska (wokal, bas) i Robert Ostoja-Lniski (gitara). Grają muzykę z pogranicza rocka, alternatywy, bluesa, r’n’b i popu.

Już 25.04 w Localu na Mokotowie odbędzie się piąta odsłona projektu, podczas której zagrają Dwaena, Łaty oraz Łaski Bez: facebook.com