Aparat fotograficzny jest niemal stałym elementem ekwipunku, który zabieramy na czas podróży. Fotografujemy dla siebie, na pamiątkę, zaznaczając wybranym kadrem obecność w danym miejscu i czasie. W DG Studio zobaczyć można wystawę fotografii podróży artystów WallArtNow. To kilkanaście prac stanowiących efekt wypraw do różnych zakątków ziemi, a jednocześnie obrazy zachęcają do odkrywania intymnych światów utkanych z emocji czy osobistych historii twórców.

Prezentowane fotografie na wystawie Listy ze świata są wynikiem podróży twórców skupionych wokół WallArtNow. Wyprawy w niezwykłe miejsca, często okupionych wysiłkiem, zmęczeniem i ryzykiem. Każdemu z tych obrazów towarzyszy opowieść w jaki sposób fotograf dotarł do miejsca. Nagrodą są niezwykłe fotografie. Czytamy je jak dawniej czytalibyśmy ręcznie napisane listy. Obraz przekazuje tak samo ważną treść. Jest otwarty na indywidualne interpretacje, wyobraźnię oraz dopowiada to czego nie można opisać słowem. Wystawa potrwa do 15 października.

Artyści biorący udział w wystawie:
Marcin Dobas, Katarzyna Fortuna, Francoise Gaujour, David Kaszlikowski, Agnieszka Murak, Maciej Osiewała, Jacek Poremba, Tone Elin Solholm, Florian Spring, Nina Staff