Peeling :: czego pragnie nasza skóra

Która z nas nie marzy o pięknej, gładkiej, opalonej skórze? Żeby była odpowiednio przygotowana na spotkanie ze słońcem nie możesz zapomnieć o jednej, bardzo ważnej rzeczy – peeling!

peeling

Nasza skóra nieustannie pracuje, cały czas wytwarzając nowe komórki, które przemieszczają się ku górze i produkują substancje wiążące wodę lub uszczelniając warstwę lipidową. Kiedy już wykonają to zadanie, obumierają i złuszczają się. Skóra staje się szara, wygląda nieestetycznie i szybciej się starzeje. Na szczęście możemy temu przeciwdziałać! Peelingi przyspieszają proces złuszczania się naskórka, usuwając martwe komórki i zanieczyszczenia, a tym samym pobudza skórę do szybszej regeneracji. Tak przygotowana skóra lepiej wchłonie kosmetyki nawilżające, więc ma szansę wyglądać młodo, świeżo i promiennie.

Wybierając peeling skupmy się przede wszystkim na jego składzie. Drobinki ścierające naskórek powinny być naturalne. Do wyboru mamy peelingi solne, cukrowe, kawowe To samo dotyczy pozostałych składników. Na rynku znajdziesz wiele peelingów zawierających w swoim składzie naturalne oleje, np. jojoba czy ze słodkich migdałów, pozostawią skórę gładką i miękką w dotyku. Dodatkowo, peeling napina, uelastycznia i pobudza krążenie, a co za tym idzie pomaga uporać się z cellulitem. My zawsze szukamy takiego, który dodatkowo pięknie pachnie i wprowadza w dobry nastrój.

Szeroki wybór peelingów znajdziesz w specjalnej selekcji CZAS NA PEELING a kostiumów kąpielowych szukajcie u polskich marek na Pakamera.pl

tekst: Julita Szczepańska