LENDA/KOZUB i ich nowy singiel Głupia!

„Głupia” to kolejny singiel duetu LENDA/KOZUB, za którego produkcję odpowiada Marcin Bors.

LENDA/KOZUBJest to pierwsza kompozycja, zwiastująca kolejną po „Zabawie w Dom” EP-kę duetu. Utwór w oryginalny i nowoczesny sposób przenosi nas do lat 80, a to oczywiście za sprawą brzmienia syntezatorowego, ale przede wszystkim – inspiracji twórczością Eurythmics, w której lubuje się młode i debiutujące małżeństwo muzyków.

Zobacz już teraz teledysk do najnowszego singla!

W warstwie lirycznej postać „Głupiej” wzorowana była na kobiecie, którą w latach 80. przedstawił światu Andrzej Mogielnicki. Tej samej, która pod koniec minionego wieku, jako młode dziewczę bawiła się w słynnym „Maximie w Gdyni” (jednym z najbardziej ekskluzywnych lokali w czasach PRL). Tekst piosenki duetu LENDA/KOZUB nawiązuje oczywiście do słynnego przeboju zespołu Lady Pank „Tańcz, głupia tańcz”, przedstawiając alternatywną historię dalszych losów bohaterki.

LENDA/KOZUB

Ania Dąbrowska o „Głupiej”:
„Początek piosenki to atak mocnej linii melodycznej. Jednocześnie tekst, który snuje opowieść, każe słuchaczowi zanurzyć się w historię bohaterki i wysłuchać utworu do końca. Mocny, wyjątkowy głos, świetny refren i ciekawa produkcja.”

Ola Budka (Redaktor Radia 357) o „Głupiej”:
„Niebanalny tekst i alternatywny sznyt. Głos Pauliny Lendy jest nie do zapomnienia, prześladuje, przenika do mózgu, mości się na dnie serca – i tam już zostaje.”

Po więcej nowości muzycznych zapraszamy do naszej zakładki MUZYKA ! !