Gdy inni sączą drinki na plażach Wysp Kanaryjskich my spełniamy marzenia z dzieciństwa i wybieramy leniuchowanie… w domku na drzewie! Specjalnie dla Was znaleźliśmy 5 hoteli z całego świata oferujących nocleg w domku pośród zieleni. 

Atlanta (USA)

Zaciszne domki na drzewie w Atlancie urzekły nas swoją prostotą – zawieszone wysoko w koronach drzew, połączone drewnianymi kładkami. Szczególnie magicznie wyglądają nocą, ozdobione girlandami maleńkich światełek. Koniecznie zajrzyjcie też do środka – czy to nie idealne miejsce na wakacje?

Concord (USA)

Domek na drzewach w Concorde to miejsce idealne dla miłośników prostoty i natury. Znajduje się w środku sosnowego lasu i urządzony został w klimatycznym, skandynawskim stylu. Do dyspozycji gości jest basen oraz jaccuzzi.

Port Elizabeth (RPA)

Thee to domek na drzewie, który przywodzi nam na myśl film „Pożegnanie z Afryką”. Oferuje zapierające dech w piersiach afrykańskie widoki: na dolinę i morze w oddali. Do dyspozycji macie dwie sypialnie i jedną łazienkę. Ach, co my byśmy dali za śniadanie w takim miejscu!

Château-Bernard, Francja

Alpejski domek na drzewie w Château-Bernard przypomina nam trochę chatkę na kurzej łapce Baby Jagi. W środku znajduje się przytulne mieszkanko, a z okiem rozpościera się niesamowity widok na góry. Warto tam zajrzeć!

Nałęczów, Polska

Cudze chwalicie, swego nie znacie – W drzewach to pierwszy w Polsce „pensjonat” zawieszony kilka metrów nad ziemią. W nałęczowskich wąwozach, zaledwie dwie godziny drogi od Warszawy, znajdziecie spokój i ukojenie wśród konarów drzew.

tekst: Julita Szczepańska