Buktrak czyli „księgarnia na kółkach” to pomysł Magdaleny i Michała Alenowiczów, założycieli gdańskiego wydawnictwa Wiatr od Morza. To odpowiedź na rosnącą popularność Food truck’ów, tylko w wersji dla „moli książkowych”.

 

 

Wydawnictwo Wiatr od Morza stawia na literaturę piękną i ma bardzo duże grono odbiorców wśród miłośników beletrystyki. Michał i Magdalena Alenowiczowie wpadli na pomysł sprzedaży książek w sposób mobilny. W Azji i Ameryce tego typu działania nie są niczym nowym, ale w Polsce tego jeszcze nie było.

Buktrak  ma służyć wyjściu do czytelnika, zachęcenia go do sięgania po ciekawą, niekoniecznie nową, ale co najważniejsze wartościową literaturę. W Buktraku będzie można znaleźć takich klasyków jak: Lem, Nabokov, Steinbeck, Tołstoj, Kundera, Reymont. Nie zabraknie też literatury dla najmłodszych. Lubianych przez dzieci „Muminków” czy „Paddingtona”.

Do 23 grudnia Buktrak będzie stacjonował pod Centrum Handlowym Oliwa w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 309. W nowym roku „księgarnia na kółkach” ruszy w trasę i jest plan aby zjechała całą Polskę.