Krzysztof Komeda :: Limitowana edycja płyty Astigmatic

Z okazji Record Store Day ukaże się pierwszy oficjalny polski album sygnowany znakiem RSD. Będzie to Astigmatic Krzysztofa Komedy. Astigmatic to sztandarowe dzieło Krzysztofa Komedy, twórcy, do którego dorobku odwołują się polscy muzycy reprezentujący różne pokolenia i orientacje stylistyczne. Jest mitem, którego siła nie słabnie, mimo tego, że od śmierci kompozytora minęło 50 lat.

To czwarty album studyjny artysty uważany zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy za jedno z największych osiągnięć polskiej szkoły jazzowej i jedną z najważniejszych płyt w historii jazzu. Album zostanie wydany we współpracy z Warner Music Poland. Będzie to limitowana, numerowana edycja 500 sztuk na różowym winylu w gramaturze 180g. Na kopercie winyla jest wydrukowany tekst pióra Tomasza Szachowskiego w wersji polskiej i angielskiej. Reedycję tę przygotowano z niezwykłą starannością. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku – Jacek Gawłowski, uhonorowany Grammy, który korzystał z oryginalnych taśm zachowanych w archiwum Polskich Nagrań. 

Limitowana edycja płyty „Astigmatic” zostanie wytłoczona w gramaturze 180 w kolorze różowym. Na kopercie winyla jest wydrukowany tekst pióra Tomasza Szachowskiego w wersji polskiej i angielskiej, który pochodzi z komentarza książeczki CD reedycji serii Polish Jazz (2016). Pod względem muzycznym wydanie jest tłoczeniem z tej samej matrycy, z której dokonaliśmy wznowienia w kwietniu 2016 roku w ramach reedycji serii Polish Jazz. Reedycję tę przygotowano z niezwykłą starannością. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku – Jacek Gawłowski, uhonorowany Grammy, który korzystał z oryginalnych taśm zachowanych w archiwum Polskich Nagrań.

blackrecordstore.com