Podróże kulinarne zyskują coraz szersze grono wielbicieli. Poznawanie świata wszystkimi zmysłami pozwala poznać go pełniej i prawdziwiej. We wspaniałej serii In her kitchen wkraczamy do kuchni uśmiechniętych miłośniczek gotowania z całego świata. 

Gabriele Galimberti sfotografował nie tylko jedzenie ale tez naturalne środowisko życia gotujących. Wnętrze ich kuchni, meble kuchenne, dodatki i akcesoria znajdujące się we wnętrzu wiele potrafią wiele powiedzieć o ich właścicielce.Pozwalają one odgadnąć z jakiego kraju pochodzi dana kobieta.

Mówi się, że jemy oczami, ważne więc jest ich estetyczne podanie. Smaki potrafią przywołać wspomnienia z podróży  i pobudzić ochotę na kolejne wojaże. Fotografie mogą zainspirować nas do spróbowania kuchni z całego świata. Spotkamy tutaj kobiety z najodleglejszych zakątków, między innymi z Tajlandii, Filipin, Haiti, Indii, Litwy, Zanzibaru, Malezji, Algierii, Szwecji czy Turcji. Fotografie pozwalają zajrzeć do domów kobiet z różnych kultur, co czyni serię niezwykle interesującą i pouczającą. Mamy w tym przypadku niepowtarzalną okazję poszerzyć swoje horyzonty bez wychodzenia z domu.

Każda ze sportretowanych kobiet przedstawiona została podczas przyrządzania potrawy charakterystycznej dla regionu z którego pochodzi. Podczas tej kulinarnej podróży dookoła świata doceniamy różnorodność i szacunek do kulinarnej tradycji, z której się wywodzimy. Lokalność zostaje zauważona i doceniona wbrew trendom dążącym do unifikacji kuchni.

 

Źródło: gabrielegalimberti