KIERMASH, czyli małopolskie targi mody niezależnej

KIERMASH, czyli małopolskie targi mody niezależnej i designu wracają w bożonarodzeniowej atmosferze. Edycja świąteczna tej znanej już od ponad 8 lat imprezy, jest szczególnie ważna dla mieszkańców Krakowa, Małopolski i turystów. Co roku grudniowy KIERMASH to wyjątkowy czas, w którym lokalne manufaktury, oferują kawałek swojej całorocznej pracy, by spełnić świąteczne marzenia i zaopatrzyć gości w naprawdę oryginalne prezenty.

Etyczna moda i design dla każdego

KIERMASH to targi mody niezależnej i designu, na których znajdziecie wszystko co zostało stworzone w etycznym i odpowiedzialnym duchu #lesswaste

17 i 18 grudnia w dobrze wszystkim znanej Hali Cracovii przy krakowskich Błoniach spotkacie znane, choć niszowe polskie marki, oferujące nie tylko ubrania, gadżety, akcesoria czy kosmetyki, ale także moc pomysłów na upominki. Od choinkowych ozdób, przez zimowe smakołyki, aż po biżuterię i tradycyjne skarpety. Specjalnie dla odwiedzających, by jeszcze bardziej mogli poczuć świąteczny klimat, cała Hala będzie udekorowana gwiazdkowymi motywami i świeżymi, pachnącymi gałązkami tradycyjnych iglaków.

Już nie możemy doczekać się grudniowej edycji KIERMASHu. Obiecujemy Wam naprawdę magiczny klimat, pełen niespodzianek i nowości. Nasi wystawcy jak zwykle pokażą ubrania stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają modę i stawiają na najwyższą jakość tkanin i wykonania. Bardzo ważnym punktem na mapie targów będzie strefa ukraińskich rękodzielniczek „ORNAMENT UA”. Pamiętajcie, zimowy KIERMASH to idealna okazja, by kupić oryginalne prezenty pod choinkę dla bliskich, przyjaciół i… dla siebie samych. – zapowiadają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Czego dokładnie możecie spodziewać się na bożonarodzeniowym KIERMASHu?

#closertofashion #closertodesign
Czekać na Was będą nie tylko choinkowe ozdoby i świąteczne pyszności, ale również:
niepowtarzalne, jakościowe płaszcze i kolorowe kurtki, ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki, fenomenalna ręcznie wytwarzana biżuteria, pieczołowicie wyselekcjonowany design.

#closertonaure
Na Kiermashu nie zabraknie naturalnych, ekologicznych i wegańskich kosmetyków, idealnych na zimowy czas, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej ochrony.

#closertofood
ART & FOOD BAZAR to cykliczne krakowskie wydarzenie kulinarne, które powstało z miłości do śródziemnomorskich targowisk i… Starego Kleparza.

Po raz kolejny KIERMASH łączy siły z ART & FOOD BAZAR tworząc niepowtarzalną strefę świątecznych pyszności. Znajdziecie tam 15 niepowtarzalnie smakowitych wystawców – oprócz pysznego jedzenia, słodkich deserów, rozgrzewającej kawy, herbaty i aromatycznego grzańca, czekać na Was będą przetwory oraz prezenty kulinarne, które możecie podarować swoim bliskim. A wszystko to świeżo, smacznie, lokalnie i znakomitej jakości.

#closertoKIDS
Jak zwykle organizatorzy zadbali również o najmłodszych i przygotowali dla nich specjalne atrakcje! Podczas wydarzenia Justyna z Litograf Studio poprowadzi warsztaty dla dzieci, podczas których będzie można złożyć ozdoby origami.

#ŚwiąteczneStemplowanie
LITOGRAF STUDIO to pracownia, która realizuje Wasze pomysły artystyczne, drukując na ścianach, tkaninach i kamieniach. Wraz z Justyną Mazur, która prowadzi LITOGRAF STUDIO świąteczny KIERMASH zaprasza do artystycznego kącika na „Świąteczne stemplowanie”. Do zdobienia papieru zimowymi motywami będzie można użyć specjalnych stempli, farb, sznurków i kokardek. Warsztaty będą dwujęzyczne polsko-ukraińskie.

Na warsztaty pakowania prezentów z Litograf Studio zaprasza krakowska Fundacja Inicjatyw dla Nowej Edukacji FINE – organizacja, która działa rzecz rozwoju umiejętności i postaw przyszłości. Więcej informacji o FINE znajdziecie na stronie www.fine.ngo

#closertoUkraine
Nie zapominając o wciąż trwającym konflikcie zbrojnym za naszą wschodnią granicą, organizatorzy pragną zaprosić Was wraz z krakowską Fundacją Kocham Dębniki do strefy „ORNAMENT UA”.

Fundacja Kocham Dębniki jest pozarządową organizacją powstałą z potrzeby współdziałania, integracji i wzajemnego wsparcia i od wielu miesięcy aktywnie działa na rzecz pomocy uchodźczyniom wojennym przybyłym do Krakowa.

„ORNAMENT UA” to nazwa specjalnej strefy ukraińskich rękodzielniczek, które w ostatnich miesiącach znalazły schronienie i często nowy życiowy start na terenie Krakowa. Spotkacie tu kilka stanowisk ukraińskich twórczyń, na których będzie można zobaczyć i kupić nie tylko oryginalne projekty ozdób, biżuterii i obrazów nawiązujących do lokalnej kultury, ale także kawałek osobistej historii i emocji, która towarzyszyła każdej z artystek podczas tworzenia tych wyrobów.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami – czas więc na KIERMASH!

Nie może Was zabraknąć.
Będzie świątecznie i magicznie.
Do zobaczenia na KIERMASHu!

 

KIERMASH / ŚWIĄTECZNE PREZENTY
+ Art & Food Bazar
+ Ornament UA
+ Litograf Studio

17 – 18 grudnia 2022
sobota i niedziela
godz. 11:00 – 19:00

Hala 100-lecia KS Cracovia 1906 Centrum Sportu Niepełnosprawnych
al. Focha 40, Kraków
WSTĘP WOLNY

więcej na: https://pl-pl.facebook.com/Kiermash/