Joost Goudriaan, artysta holenderskiego pochodzenia daje upust swojej kreatywności nie tylko bezpośrednio przez tworzenie autorskich projektów. Utalentowany Goudriaan świetnie odnajduje się w nadawaniu nowego, nieoczywistego wyglądu i przeznaczenia produktom znanych na całym świecie marek.

Artsyta na swój warsztat wziął już marki takie jak Apple, tworząc prototyp drewnianego komputera MacBook. Na tym jednak się nie skończyło a kolejny projekt inspirowany globalną marką nie był już związany z branżą technologiczną, a obuwniczą. Konkretniej, artysta zajął się kultowym modelem butów Nike Air Max. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zostały wykonane w całości z czekolady. Buty wykonane z pełną precyzją i dbałością o najdrobniejszy szczegół sprawiają wrażenie autentycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że autor przygotował dwie wersje – w białej i mlecznej czekoladzie, to naprawdę bardzo smaczna sprawa dla wszystkich fanów tego modelu.

Skąd pomysł na czekoladowe buty? Artysta miał styczność ze znajomymi, którzy do tego stopnia ubóstwiali air max’y, że szybko zaczęły stawać się jedynie elementem dekoracji w mieszkaniu czy garderobie. W takim wypadku czekoladowe buty, to świetny pomysł na faktyczną ozdobę i dopełnienie zbiorów kolekcjonerów, a może nawet przekąskę? Na szczęście instrukcja obsługi nie została dołączona do projektu, dlatego możemy cieszyć się pełną swobodą co do wyboru formy użytkowania.