Joga Festiwal - rozmowa z Iwoną Guzowską

Joga Festiwal to doskonała okazja do poznania tajników tej wspaniałej formy relaksu. Iwona Guzowska to wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana.  Jak mówi: ” Boks zawodowy niejednokrotnie stawiał mnie na krawędzi wytrzymałości psychofizycznej. Dzięki trenerowi odkryłam, że joga jest wspaniałym sposobem na poprawienie funkcjonowania całego aparatu ruchowego, rozluźnienie rozgrzanych do czerwoności, zmęczonych mięśni ale i ukojeniem dla umysłu. Potrzebowałam wyciszenia i spokoju aby w pełni przygotować się do czekającej mnie walki. Poprzez jogę i medytację docierałam do niesamowitych pokładów energii, dzięki której nikt nie był w stanie mnie zatrzymać w drodze do zwycięstwa. “

EXAMPLE: Gdzie łączy się boks i joga?

IWONA GUZOWSKA: Przede wszystkim świadomość. Świadomość oddechu, rytmu serca, ciała, umysłu i ducha.

E: Jaki rodzaj jogi jest Twoją ścieżką i dlaczego?

IG: Mocna praca z duchem i energią poprzez oddech, ciało. To jest mi najbliższe dlatego moją ścieżką jest joga Kundalini.

E: Boks to siła joga to spokój i równowaga – jak znaleźć między tym złoty środek?

IG: To jest właśnie błędne założenie, że boks to siła. Może dla laika i ignoranta tak jest ale dla prawdziwego wojownika, mistrza, boks jest sztuką walki. Walki przede wszystkim ze swoimi słabościami, strachem i bólem. Walka na najwyższym poziomie to przede wszystkim właśnie wewnętrzny spokój i równowaga. Szacunek do siebie i swoich rywali. Dla mnie boks okazał się początkiem pięknej podróży w odkrywaniu swojej duszy, misji którą mam wypełnić. Często po bardzo ciężkim treningu ćwiczyliśmy z trenerem jogę, na wyciszenie organizmu i osiągnięcie harmonii. Wszystko pięknie się łączy.

E: Jak ćwiczyć, aby osiągnąć szczęście i spokój?

IG: Po swojemu, w zgodzie z całym swoim istnieniem 🙂 Każdy musi odkryć swojego wewnętrznego mistrza, który poprowadzi najlepszą drogą.

Więcej o Joga Festiwal tutaj!