Po ogromnym sukcesie tegorocznego wydarzenia na warszawskim Lotnisku Bemowo JIMEK powróci jeszcze raz z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko, jakiego fani jeszcze nie widzieli. W 2023 roku druga odsłona projektu wybrzmi w najlepszym symfonicznym wydaniu jeszcze mocniej, bo na legendarnym Stadionie Śląskim. Każdy fan zarówno nowej, jak i starej szkoły z pewnością powinien się tam znaleźć. Taki koncert może się już nie powtórzyć.
Jak dołożyć ważny, intrygujący rozdział do historii polskiego rapu, gdy ten ma już blisko 30 lat? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć niewiele osób. Jeszcze mniej jest w stanie zrobić coś, co będzie wspominane przez kolejne dekady. Radzimir Dębski (JIMEK) ma jednak niezwykły dryg do łączenia dziedzictwa z nowatorstwem. To dlatego od lat kroczy od sukcesu do sukcesu, jeśli chodzi o pokazywanie Polsce i światu, że rymy i bity są niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Gdy w 2015 roku tuzy amerykańskiego rapu usłyszały Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, ich ręce złożyły się do oklasków i odbiły się echem na świecie. Gdy w 2022 roku po raz pierwszy zagrał ze znakomitymi, wielopokoleniowymi gośćmi i orkiestrą „Historię Polskiego Hip-Hopu”, zobaczyło ją na żywo 25 tys. osób. W 2023 roku JIMEK ponownie przeskoczy samego siebie, prezentując zakochanym w rapie słuchaczom przedsięwzięcie o historycznej wadze.
– Nie mogę potwierdzić jeszcze wszystkich osób, jakie pojawią się na scenie. Cieszę się, że ponownie dołączą do mnie artyści, którzy byli na Bemowie. Na Stadionie Śląskim chciałbym mieć jeszcze więcej gości, ale nie mogę póki co wszystkiego odsłonić. Nowe ogłoszenia będą coraz bardziej eklektyczne. Dalej będziemy zderzać klasykę z młodymi, choć rzeczywiście na papierze to brzmi to szokująco. Na każde z nich mam inny pomysł. Z poczucia bezpieczeństwa nigdy nie wynika żaden dobry melanż
– mówi JIMEK.
– Już chwilę po koncercie na Bemowie czuliśmy, że wydarzyło się coś wyjątkowego. Docierały do nas sygnały, że i widzowie, i artyści chcą jeszcze raz przeżyć podobne emocje. I mimo że wydawało się nam, że powtórzenie takiego koncertu będzie niemożliwe, to postanowiliśmy to zrobić. Stąd właśnie wybór niezwykłego miejsca, jakim jest Stadion Śląski, kultowy dla pokoleń Polaków. Jestem przekonany, że odrobiliśmy lekcję związaną z pierwszą odsłoną projektu, więc zupełnie nie boimy się ryzyka, choć zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Going. rozumie, że inwestycja w polskich artystów jest bardzo ważna, bo to ona pozwala tworzyć coraz lepsze i większe widowiska. Polska produkcja, światowa jakość – taki był, jest i będzie nasz cel.