JIMEK & GOŚCIE – HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU Rozdział II!

Po ogromnym sukcesie tegorocznego wydarzenia na warszawskim Lotnisku Bemowo JIMEK powróci jeszcze raz z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko, jakiego fani jeszcze nie widzieli. W 2023 roku druga odsłona projektu wybrzmi w najlepszym symfonicznym wydaniu jeszcze mocniej, bo na legendarnym Stadionie Śląskim. Każdy fan zarówno nowej, jak i starej szkoły z pewnością powinien się tam znaleźć. Taki koncert może się już nie powtórzyć.

JIMEK & GOŚCIE – HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPUJak dołożyć ważny, intrygujący rozdział do historii polskiego rapu, gdy ten ma już blisko 30 lat? Na to pytanie potrafi odpowiedzieć niewiele osób. Jeszcze mniej jest w stanie zrobić coś, co będzie wspominane przez kolejne dekady. Radzimir Dębski (JIMEK) ma jednak niezwykły dryg do łączenia dziedzictwa z nowatorstwem. To dlatego od lat kroczy od sukcesu do sukcesu, jeśli chodzi o pokazywanie Polsce i światu, że rymy i bity są niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Gdy w 2015 roku tuzy amerykańskiego rapu usłyszały Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, ich ręce złożyły się do oklasków i odbiły się echem na świecie. Gdy w 2022 roku po raz pierwszy zagrał ze znakomitymi, wielopokoleniowymi gośćmi i orkiestrą „Historię Polskiego Hip-Hopu”, zobaczyło ją na żywo 25 tys. osób. W 2023 roku JIMEK ponownie przeskoczy samego siebie, prezentując zakochanym w rapie słuchaczom przedsięwzięcie o historycznej wadze.

Sukces niedawnego koncertu sprawił, że fani jeszcze raz będą mogli posłuchać nieśmiertelnych klasyków i najnowszych hitów z bogatym instrumentarium. JIMEK zdecydował się na historyczny krok – jego występ odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który od dekad jest areną najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Koncert ma ogromne szanse stać się legendą już po pierwszych taktach i to nie tylko dlatego, że twórcy rapu rzadko są gospodarzami na tak ogromnych arenach.
Preludium do nadchodzącego wydarzenia jest wykonany premierowo podczas poprzedniego widowiska medley. Ilustruje on historię polskiego hip-hopu i fragmenty ponadczasowych utworów. Link znajduje się poniżej:
Wśród gości, którzy pojawią się w drugiej odsłonie projektu, nie brakuje najważniejszych postaci zarówno nowych, jak i nieco starszych historii gatunku. Swoje przybycie potwierdzili już tacy artyści i takie składy jak Fenomen, Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Molesta, Onar, O.S.T.R, Otsochodzi, Pezet, Płomień 81, Szczyl, Tede oraz Young Leosia. Szczególnie ostatnie z zaproszeń pokazuje, że JIMEK nie zamierza iść na skróty.

Nie mogę potwierdzić jeszcze wszystkich osób, jakie pojawią się na scenie. Cieszę się, że ponownie dołączą do mnie artyści, którzy byli na Bemowie. Na Stadionie Śląskim chciałbym mieć jeszcze więcej gości, ale nie mogę póki co wszystkiego odsłonić. Nowe ogłoszenia będą coraz bardziej eklektyczne. Dalej będziemy zderzać klasykę z młodymi, choć rzeczywiście na papierze to brzmi to szokująco. Na każde z nich mam inny pomysł. Z poczucia bezpieczeństwa nigdy nie wynika żaden dobry melanż 

– mówi JIMEK.

Podobnie jak przy okazji poprzedniego kultowego widowiska, nad koordynacją czuwa Going. – o tym, jak priorytetowe jest to wydarzenie, mówi Tomasz Lisek, Head of Production and Special Projects:

Już chwilę po koncercie na Bemowie czuliśmy, że wydarzyło się coś wyjątkowego. Docierały do nas sygnały, że i widzowie, i artyści chcą jeszcze raz przeżyć podobne emocje. I mimo że wydawało się nam, że powtórzenie takiego koncertu będzie niemożliwe, to postanowiliśmy to zrobić. Stąd właśnie wybór niezwykłego miejsca, jakim jest Stadion Śląski, kultowy dla pokoleń Polaków. Jestem przekonany, że odrobiliśmy lekcję związaną z pierwszą odsłoną projektu, więc zupełnie nie boimy się ryzyka, choć zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Going. rozumie, że inwestycja w polskich artystów jest bardzo ważna, bo to ona pozwala tworzyć coraz lepsze i większe widowiska. Polska produkcja, światowa jakość – taki był, jest i będzie nasz cel.

Druga odsłona projektu JIMKA odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 16.09.2023 r. Przedsprzedaż dla klientów Empik Premium ruszy 8 grudnia o godzinie 12:00, za to start regularnej sprzedaży zaplanowano na 9 grudnia o godzinie 14:00. Bilety znajdują się na stronie: historiahiphopu.pl, na platformie Going., Empik Bilety oraz w Salonach Empik.