JEDEN i nowy kawałek „Wiatr Zmian”

“Wiatr Zmian” to osobista pocztówka z trudnego momentu z życia artysty, który w świecie muzycznym posługuje się tajemniczym pseudonimem JEDEN.

JEDEN
„Jest to jeden z najbardziej emocjonalnych dla mnie numerów. Słysząc bit od razu wiedziałem, że muszę go użyć, ale nie miałem pomysłu dopóki kilka ciążących mi wówczas spraw nie nabrało krytycznej skali. Wewnętrznie czułem, że jestem w martwym punkcie bez ruchu z którego muszę się szybko wydostać. Utwór kieruję do wszystkich, którzy mogą się z nim utożsamić i znaleźli się w trudnej sytuacji bez dobrego wyjścia.”

Kompozycję możemy określić jako lekkostrawną mieszankę rapu z alternatywnym popem w łatwo przyswajalnej formie. Mogłoby się wydawać, że przez swój dosyć szybki bit oraz ciekawe, dźwięczne zabiegi stylistyczne w częściach refrenu, utwór jest kolejnym wesołym popowym kawałkiem. Nic bardziej mylnego!

Tworząc ten utwór artysta przechodził dosyć ciężki w swoim życiu okres co ukierunkowało emocje przekazane w warstwie tekstowej.

„Podczas nagrywania szarpały mną takie emocje, że za każdym razem gdy śpiewałem refren nie mogłem powstrzymać płaczu, a po nagraniu zeszło to ze mnie niemal całkowicie. Stąd niedoskonałość w nagraniu, które możemy usłyszeć. Mimo wszystko postanowiłem nie poprawiać tych śladów.”

Twórca takich utworów jak „Mój Dom” czy „Melanż nad jeziorem” twierdzi, że każde miejsce, w którym spędził trochę więcej czasu miało na niego szczególny wpływ, bowiem spędził między innymi kilka lat za granicą w tym w Wielkiej Brytanii. Aktualnie artysta stacjonuje w Płocku i to właśnie tam na tą chwilę czuje się jak w domu.

Kojarzyć Go możemy z takich projektów jak „Highway” lub „Heaven”, który był jego pierwszym oficjalnym wydaniem spod skrzydeł QueQuality oraz ostatniego albumu pt. „Benzo”. Ostatnie wydanie artysty „Nasz Dom” przyjęło się z niewiarygodnie ciepłym odbiorem.

Jego największymi pasjami są: inżynieria dźwięku, psychologia, naturalna medycyna czy szeroko pojęte poszerzanie świadomości. Miłośnik zwierząt przyznaje, że od wielu lat para się również dyscyplinami sportowymi takimi jak gra w siatkówkę czy kickboxing.

JEDEN jest absolwentem studiów inżynierii dźwięku w Nottingham i przyznaje, że samodzielne realizowanie, mixowanie oraz mastering swoich utworów sprawiają mu ogromną przyjemność.

Aby być na bieżąco w nowościach muzycznych śledź naszą zakładkę MUZYKA.