Żyjemy coraz szybciej, a ilość obowiązków powoli może nas przytłaczać. Warto poszukać osoby, która pomogłaby wprowadzić ład, a jednocześnie sprawić, że zyskamy chwilę tylko dla siebie. Podpowiadamy dlaczego, jak i znaleźć profesjonalną pomoc domową.

Wiele osób kręci nosem na myśl o pomocy domowej, wyobrażając sobie, że jest to udogodnienie tylko dla najbogatszych. Nic bardziej mylnego. Pomoc domowa może przychodzić codziennie, jak i raz na tydzień, by gruntownie posprzątać mieszkanie, a tym samym zaoszczędzić jego mieszkańcom kilka godzin w tygodniu. Chociaż początkowo nie wydaje się to szczególnie dużo, jednak w skali miesiąca robi to ogromną różnicę. Wolny czas możesz wykorzystać na relaks, na rozwijanie swoich pasji, a także na te wszystkie rzeczy, na które do tej pory nie miałaś czasu, bo musiałaś ogarnąć dom. Teraz ktoś to zrobił za siebie!

Dlaczego warto zatrudnić pomoc domową?

Jeśli dużo pracujesz, marzysz o porządku, a nie masz czasu i siły na pucowanie mieszkania, to zatrudnienie pomocy domowej jest dobrym rozwiązaniem. Wystarczy nawet jedna wizyta w tygodniu, by Twój dom ciągle był czysty, przy założeniu, że wszyscy będą na bieżąco sprzątać po sobie. To oszczędność kilku godzin. Przy okazji możesz mieć pewność, że przy regularnych wizytach pomocy domowej rezultaty jej pracy nie będą zaprzepaszczone, a Ty odetchniesz z ulgą, od razu, gdy przekroczysz próg czystego i pachnącego mieszkania.

Gdy dysponujesz nieco większymi środkami bądź czujesz, że jedna wizyta w tygodniu to za mało — nic nie stoi na przeszkodzie, byś umówiła się z wybraną pomocą domową nawet na kilka dni w tygodniu. Ważne, by dostosować rozwiązanie do swoich możliwości finansowych, jak i potrzeb. Odpowiedniego większego zaangażowania będzie wymagało mieszkanie o pokaźniejszym metrażu niż mała kawalerka.

Na co zwrócić uwagę, przy pierwszej rozmowie?

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań pomocy domowej są portale takim pomocom poświęcone, w tym: www.pomocedomowe.pl. Na takiej stronie znajduje się profil pomocy domowej, na którym znajdziesz takie informacje jak: zakres wykonywanych prac, okolica miasta, stawka, czy referencje. Dzięki tym informacjom o wiele łatwiej będzie Ci podjąć decyzję i wybrać odpowiednią osobę do opieki nad Twoim domem.

Przy pierwszej rozmowie z pomocą domową warto dokładnie omówić, co będzie należało do jej zakresu obowiązków. Taka rozmowa znacząco ułatwi współpracę i sprawi, że ta będzie przebiegała bezproblemowo. To ważne, bo zatrudnienie pomocy domowej wiąże się z zaproszeniem obcej osoby do własnego mieszkania – warto od samego początku dbać o prawidłowe relacje i obopólne zaufanie.

Czym kierować się przy zatrudnieniu pomocy domowej? 

Przy wyborze pomocy domowej warto kierować się jej referencjami, stawką, a także okolicą, w której dana osoba sprząta. Połączenie tych trzech czynników sprawi, że ustalenie konkretnego harmonogramu sprzątania, czy efekty będą zwyczajnie zadowalające. Pierwsze dni po zatrudnieniu pomocy domowej są decydujące. To wtedy zobaczysz, czy dogadujesz się z tą osobą, oraz czy jej sposób sprzątania Ci odpowiada. Nie warto spieszyć się z podjęciem ostatecznej decyzji, tylko dać sobie chwilę. Dzięki temu wybierzesz osobę, z którą nawiązałaś nić porozumienia i jesteś pewna, że świetnie zajmie się Twoim domem, gdy Ty będziesz mogła poświęcić ten czas na swoje przyjemności.