Jak zapakować prezent

Jak co roku prezentujemy pomysły na ciekawe zapakowanie prezentu. W tym roku skupiliśmy się na najprostszych materiałach, które zazwyczaj znajdują się w każdym domu. Szary papier, kolorowe markery, gazeta, biała kartka A4 czarna i biała wstążka oraz wełna. Modny jest minimalizm. Obecnie mniej znaczy więcej. Liczy się pomysł. Zobaczcie co wyczarowaliśmy.

tutorial0

Zaczynamy od misia. W tym wypadku potrzebne nam będą czarny flamaster i biała kartka. Starannie pakujemy pudełko, wycinamy 2 paski papieru, na których narysujemy łapki i przyklajamy je do spodu. Następnie na pudełku rysujemy nosek, oczy i uszy. Prezent gotowy! W przypadku jeżyka postępujemy identycznie, dodatkowo trzeba tylko wyciąć i przykleić kolce z papieru kolorowego.

tutorial1

tutorial2

tutorial3

 

Następna nasza propozycja to ozdobienie prezentu własnoręcznie wykonanymi pomponami. Prezent : pudełko/książkę pakujemy w ozdobny papier. UWAGA! Nie musi to być papier ze sklepu z ozdobami, możecie go sami zaprojektować i wydrukować w punkcie druku. Tak jak w tym przypadku. Koszt takiego wydruku to ok 8 pln, a personalizacja prezentu jest zawsze bardzo fajnym elementem. Instrukcje wykonania pomponów znajdziecie w internecie. Jest to bardzo proste. Należy wyciąć obręcz z kartonu i owinąć na niej włóczkę. Na koniec przeciąć na zewnętrznym boku i przewiązać przez środek (to tak po krótce, na youtube znajdziecie masę tutoriali)

tutorial4

tutorial6

Szary papier to coś, co zawsze się sprawdzi. Po pierwsze jest bardzo łatwo dostępny. Można go kupić w praktycznie każdym sklepie plastycznym, kiosku, czy na poczcie. Po drugie, można go „zinterpretować” na milion sposobów.

Propozycja pierwsza. Prezent zapakowaliśmy w szary papier, następnie srebrnym markrerm narysowaliśmy geometryczne wzory. Tu można puścić wodze fantazji. Zdobienia mogą być dowolne.

tutorial8

tutorial10

Na pierwszym zdjęciu widać również papier szary ozdobiony spayem. Do wykonania takiego papieru użyliśmy małych serwetek, z których następnie stworzyliśmy „kokardę”

tutorial12

tutorial14

Kolejnym bardzo fajnym pomysłem jest odobienie prezentu zapakowanego w szary papier dwoma kolorami wstążek, z których tworzymy szachownicę. Kolory mogą być dowolne. My wybraliśmy biały i czarny.

tutorial9

Jeszcze więcej pomysłów znajdziecie tu : 20 POMYSŁÓW JAK ZAPAKOWAĆ ŚWIĄTECZNY PREZENT 

za pomoc w naszych zajęciach ZPT dziękujemy GRAVIKA 🙂

jak było? zobacznie na INSTAGRAM