Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Jaki stół rozkładany i krzesło do salonu wybrać? Odpowiadamy

Urządzanie niewielkiego mieszkania może być trudne, ponieważ trzeba zastosować w nim rozwiązania, które pozwolą na wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego przestrzeni. Często jest tak, że jedno pomieszczenie musi pełnić funkcję zarówno salonu, jak i jadalni. W takiej sytuacji najważniejszymi elementami wyposażenia małego mieszkania są stół i krzesła do salonu. W przypadku małych mieszkań ważne jest, aby wybrać meble, które będą funkcjonalne i estetyczne, a przy tym nie zajmą zbyt dużo miejsca.

stół rozkładanyCeny mieszkań nieustannie rosną, a mimo to wiele osób decyduje się na nabycie własnego lokum. Często jednak dzieje się to kosztem metrażu mieszkania. Niemniej w takich sytuacjach zwykle wygrywa stwierdzenie „ciasne, ale własne”. Kuchnia otwarta na salon, który jednocześnie pełni funkcję jadalni, jest bardzo często spotykana, szczególnie w nowym budownictwie. W takim przypadku warto wybrać wielofunkcyjne meble. Zastanawiasz się, jakie krzesła do salonu lub stół wybrać, aby zaoszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu. Zapoznaj się z tym artykułem.

Rozkładany stół do jadalni – idealny sposób na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu

Stół jest centralnym miejscem w każdym mieszkaniu lub domu. To tutaj pijemy poranną kawę, spożywamy posiłki czy nawet pracujemy. Jeżeli metraż mieszkania na to pozwala, większość osób zwykle decyduje się na dwa stoły. Jeden jest mniejszy i znajduje się w kuchni. Przydaje się do szybkiego zjedzenia śniadania, czy też odstawienia zakupów. Niemniej warto mieć w swoim mieszkaniu nieco większy stół do jadalni, który umożliwia podanie wystawnego obiadu lub świętowanie z bliskimi. Jak to pogodzić w małym mieszkaniu z kuchnią otwartą na salon?

Mała przestrzeń w mieszkaniu nie wyklucza przyjmowania gości, czy też podawania uroczystego obiadu. Idealnym połączeniem codziennego blatu oraz miejsca, przy którym można świętować z rodziną, jest stół rozkładany. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. Stoły rozkładane sprawdzą się zarówno w małej kawalerce, jak i większym lokum, którego gospodarze preferują minimalistyczny wystrój wnętrz.

Odkryj również 4 uniwersalne meble, które będą pasować do każdego mieszkania!

Wygodne miejsce do siedzenia w niewielkim mieszkaniu, czyli krzesła do salonu

Ograniczona przestrzeń w mieszkaniu sprawia, że często musimy iść na kompromis pomiędzy tym, co podoba nam się we wnętrzu, a tym, co jest praktyczne. Okazuje się, że nie zawsze musi tak być. Doskonałym przykładem sytuacji, w której możesz „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” są krzesła do salonu.

Nowoczesne aranżacje odbiegają od wykorzystania masywnych foteli, które znaliśmy przed kilkudziesięciu laty. Krzesło do salonu to niezwykle modny mebel, który zarówno pełni funkcję wypoczynkową, jak i służy jako krzesło do siedzenia przy stole. Rozkładany stół oraz krzesła do salonu to duet doskonały, który świetnie sprawdzi się w małym mieszkaniu łączącym jadalnię z salonem.