Jak dobrać czapkę w zależności od kształtu twarzy?

Wiele osób na zakup czapki patrzy wyłącznie w perspektywie funkcjonalnego i uniwersalnego nakrycia głowy. Tymczasem czapka podobnie, jak inne akcesoria powinna być także dopasowana do naszych stylizacji oraz kształtu twarzy, by wydobyła z niej wszystko, co najpiękniejsze. Jaką czapkę kupić do twarzy okrągłej, owalnej lub w kształcie serduszka? Sprawdźmy!

Jak dobrać czapkę w zależności od kształtu twarzy?

Czapka do twarzy okrągłej? Sprawdź idealne modele

Rozpoznanie okrągłej twarzy wcale nie jest trudne, a o jej posiadaniu z reguły wie każdy, kto przynajmniej raz musiał kupować czapkę. Modele dedykowane takiemu kształtowi powinny być bowiem dość szerokie, zwykle nieco większe niż standardowo. Wszystko dlatego, że twarz okrągła charakteryzuje się następującymi proporcjami: zarówno policzki, jak i podbródek oraz czoło, mają podobną szerokość. Tutaj sprawdzą się czapki asymetryczne, berety lub oryginalne kapelusze, które zdecydowanie zmieniają proporcje.

Aby dobrze prezentować się w czapce i jednocześnie być posiadaczem okrągłej twarzy lepiej wybierać modele czapek luźnych, swobodnie układających się na głowie, a zrezygnować z tych, które nieprzyjemnie opinają czoło.

Czapka, a twarz trójkątna? O tym pamiętaj!

Twarz o kształcie trójkąta zdarza się tak samo często, jak inne, a charakteryzuje się dość szerokim czołem i smukłą linią żuchwy. Taka twarz zdecydowanie zwężona ku dołowi wygląda dobrze wówczas, gdy postaramy się optycznie wysmuklić czoło. W tym celu najlepszym z możliwych wariantów będzie zakup kapelusza z rondem lub czapki męskiej z daszkiem. Zimą można także kupić wygodną czapkę z nausznikami.

czapki męskiej z daszkiem

A co jeśli twarz jest kwadratowa? Idealne czapki do tego kształtu!

Posiadacze i posiadaczki kwadratowej twarzy mają zwykle jeden cel: chęć jak najefektywniejszego wysmuklenia całej głowy. Aby tak się stało warto nosić nakrycie głowy w postaci wysokiej czapki z pomponem lub beret. Sprawdzi się ponadto także oprychówka, która nada twarzy prawidłowych proporcji. Niestety unikać należy, fasonów zbyt mocno dopasowanych oraz kapeluszy z niedużym rondem.

Twarz w kształcie serca – jaką czapkę wybrać?

Skąd wiedzieć, że posiadam twarz o kształcie serca? To proste, jeśli masz szerokie czoło, spiczasty podbródek oraz mocno zaznaczoną linię żuchwy to znaczy, że twoja twarz ma właśnie taki układ. Najlepszą czapką dla Ciebie będzie luźna, opadająca na czoło lub z daszkiem. Unikaj natomiast czapek wysokich oraz takich modeli, które mocno odsłaniają czoło.

Jaka czapka do twarzy owalnej? Sprawdź!

I wreszcie, jeden z najczęściej spotykanych kształtów twarzy, który jednocześnie nie sprawia większego kłopotu z wystylizowaniem jej. To standardowy owal, który można spotkać u osób o dość symetrycznej buzi z okrągłą linią włosów. Uwaga, mamy dobrą wiadomość, dla wszystkich właścicieli tego kształtu twarzy. Możesz kupić właściwie każdy fason czapki, pod warunkiem, że nie wydłuży jej zbyt mocno. Jedno jest pewne, będą Ci pasowały i standardowe czapki i klasyczne kapelusze.

Już wiesz, jaką czapkę wybrać na zimę lub okresy przejściowe? W całym gąszczu dostępnych modeli wybierz przede wszystkim taki, który będzie wygodny i miły w dotyku, by zimą czuć się komfortowo niezależnie od sytuacji.