„Inteligenci” – wieczór sylwestrowy na scenie Spektaklove w Małej Warszawie

Tego wieczoru poruszymy ważne i aktualne tematy! Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie? „Inteligenci” – wieczór sylwestrowy na scenie Spektaklove w Małej Warszawie.

INTELIGENCI

To będzie wyjątkowe spotkanie z inteligencką parą – Anną (Iza Kuna) oraz Szczepanem (Wojciech Malajkat), a jednocześnie postępowymi rodzicami oraz z ich starszym synem Szymonem (Maciej Łączyński), a także z trochę zaściankową siostrą Anny – Bożeną (Agata Kulesza).
Tego wieczoru poruszymy ważne i aktualne tematy!
Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie?

W cenie biletu lampka szampana.

Obsada: Iza Kuna, Agata Kulesza, Wojciech Malajkat, Maciej Łączyński.

Bądźmy RAZEM! Do zobaczenia w Małej Warszawie.

__
Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński czy pokoleniowy, który toczy się w czterech ścianach wielu domów.

Używamy stereotypów, żeby porządkować świat. Ktoś jest “lewakiem”, “prawakiem”, “narodowcem”, “wojującą feministką” a wszystkiemu i tak winni są “Żydzi, masoni i cykliści”.
Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie?

Wstrząsająca fabuła “Inteligentów” w intrygujący i momentami zabawny sposób dotyka ważnych tematów, o których chcielibyśmy rozmawiać, ale nie zawsze wiemy jak. Niezwykle aktualna sztuka, w doskonałej obsadzie zapewni widzom wieczór pełen wrażeń.

Autor: Marek Modzelewski
Reżyser: Wojciech Malajkat
Scenograf: Wojciech Stefaniak
Kostiumograf: Agata Stanula

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions), Spektaklove

„INTELIGENCI” Marka Modzelewskiego (reż. Wojciech Malajkat)
scena Spektaklove w Małej Warszawie, ul. Otwocka 14
30 grudnia, godz. 19.00
https://www.spektaklove.pl/spektakl/19/pokaz
31 grudnia, godz. 18.00 i 20.30 – wieczór sylwestrowy
https://www.spektaklove.pl/spektakl/33/pokaz 

Po więcej nowinek teatralnych zapraszamy do naszej zakładki ART