Hotel blisko natury

Promienie słońca, ciepły piasek oraz błoga cisza. To wymarzony scenariusz podczas długo wyczekiwanego urlopu. Na obleganych plażach w egzotycznych kurortach zazwyczaj brakuje nam ciszy. Dla miłośników wakacji w samotności mamy ciekawą alternatywę. Kompleks niewielkich, przytulnych domków w południowej Portugalii. Sprawdźcie czym kompleks w Casas na Areia wyróżnia się pośród tysiąca innych portugalskich hoteli.

Kompleks domków słynie z nietypowego rozwiązania wewnątrz pomieszczeń. Brakująca podłoga to hit, który co roku przyciąga turystów spragnionych słońca oraz piasku. Minimalistyczny wystrój, dodatki w formie naturalnego drewna zostały zaprojektowane przez architekta Manuela Aires Mateusa. Artysta miał na myśli połączenie naturalnej przestrzeni delikatnego piasku z wnętrzem pomieszczeń.

Hotel połączony jest z naturalnym rezerwatem rzeki Sado, który słynie z wizyt flamingów oraz delfinów. Hotel położony jest godzinę na południe od Lizbony. Region znanym jest z pięknych białych piaszczystych plaż, doskonałego wina oraz świeżych owoców morza. Podczas wakacyjnego sezonu jeden nocleg kosztuje 700€ z uwzględnieniem minimum 7 nocy.

foto: Nelson Garrido