Helen Mirren jako Katarzyna Wielka :: nowy miniserial HBO, to trzeba zobaczyć!

Czeka nas obfity jesienno-zimowy sezon pod względem seriali! Oprócz nadchodzących Mrocznych Materii, już w październiku zobaczymy miniserial Katarzyna Wielka, w którym w tytułową bohaterkę wcieliła się obłędna Helen Mirren!

Miniserial Katarzyna Wielka to opowieść o jednej z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych władczyń – Katarzynie II Wielkiej, carycy Rosji. Serial w reżyserii Philipa Martina, z Helen Mirren w tytułowej roli, będzie miał swoją premierę 3 października w HBO GO. Na antenie HBO produkcja emitowana będzie od 4 października.

Historia Katarzyny Wielkiej osadzona została w burzliwej politycznie i obyczajowo Rosji XVIII wieku, kiedy to przez niemal pół wieku niepodzielną władzę nad imperium sprawowała caryca Katarzyna. Produkcja podąża za władczynią w trakcie jej panowania, śledząc namiętny romans, który nawiązała z Grigorijem Potiomkinem, w tej roli genialny Jason Clarke. Wśród skandali, intrygi i konfliktów, udało im się zbudować wyjątkową i pełną oddania relację, dzięki czemu byli w stanie przeciwstawić się swoim przeciwnikom i wspólnie pełnić rolę architektów współczesnej Rosji, wprowadzając szereg liberalizujących reform.

W rolach głównych w miniserialu Katarzyna Wielka zobaczymy nagrodzoną Oscarem Helen Mirren, która już w swoim dorobku ma królewską postać, oraz Jasona Clarke’a (Pierwszy człowiek, Wróg numer jeden, Mudbound) w roli Grigorija Potiomkina. Możemy być pewni, że produkcja będzie na wysokim poziome, gdyż wyreżyserował ją Philip Martin, a za scenariusz odpowiada Nigel Williams. Panowie już nie raz udowodnili, że znają się na rzeczy!

Premiera miniserialu Katarzyna Wielka (Catherine the Great) zaplanowana została na 3 października w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie cztery odcinki produkcji. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzień później, czyli 4 października o godz. 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w piątek.