HALLOWEEN NA WYBIEGACH

Nieprzeciętnie wysoka jakość materiałów i szycia, restrykcyjnie określone zasady funkcjonowania warsztatów krawieckich i  silny indywidualizm. Haute couture, czyli inaczej moda wysoka, to obraz ekskluzywnych projektów, stojących jednak w wyraźnej opozycji do idei ready to wear.

Głosy zachwytu modowych krytyków, którzy są w stanie dostrzec w haute coutue o wiele więcej niż zwykli śmiertelnicy należą do mniejszości. Reszta odbiorców zamyka się na schlebiających epitetach skwitowanych ale ja tego nie założę.

Bezdyskusyjnie doceniamy piękno projektów haute couture i pozostajemy pod wrażeniem pomysłowości projektantów, którzy spędzają miesiące, aby na kilkanaście minut obnażyć swoją kreatywność. Jednak ekscentryczność tych projektów w połączeniu ze zbliżającym się Halloween, nie pozwoliła nam przejść obok kwestii obojętnie – nie dostrzegająć konekcji między tymi, jak się okazuje, bardzo bliskimi sobie tematami.
Być może ciągle szukacie inspiracji na przebranie halloweenowe, dlatego postanowiliśmy spędzić troche czasu w modowych archiwach i wyciągnąć z nich to, co najlepsze i pokazać Wam Halloween na wybiegach marek rozpoznawalnch na całym świecie.

Tym sposobem przedstawiamy Wam kolekcje couture o których pamietają tylko nieliczni. Wśród nich prezentacje domów mody takich jak Christian Dior, Christian Lacroix czy Jean Paul Gaultier. W naszym wyborze poza projektami sprzed kilkunastu sezonów, znajdziecie też te współczesne z Maison Martin Margiela na czele.