Guns N’ Roses po latach na scenie

W kwietniu rozpoczęła się trasa koncertowa legendarnego zespołu Guns N’ Roses, którego fani nie spodziewali się już zobaczyć w takim składzie.

Concerto

Pojednanie po latach
Polscy fani, ostatnio mogli posłuchać na żywo „Gunsów” w 2012 roku w Rybniku. Wtedy jednak, zespół nie występował już od dawna w legendarnym, pierwszym składzie. Dlatego, ogłoszona kilka miesięcy temu trasa koncertowa wzbudziła zachwyt i prawdziwą ekscytację fanów. To pierwsza trasa od kilkunastu lat, podczas której na jednej scenie stają razem Slash i Axl Rose. Guns N’ Roses istnieje od 1985 roku. Zespół powstał w Los Angeles. 6 albumów grupy rozeszło się w 100 milionowym nakładzie, a klasyką rocka stały się takie utwory jak „Sweet Child O’ Mine” czy „Welcome to the Jungle”. Lata 90 –te przyniosły „Gunsom” miejsce w czołówce amerykańskich zespołów hardrockowych.  Już w 1993 roku w zespole zaczęło się źle dziać, od grupy odszedł Izzy Stradlin. Nowa płyta „Gunsów” powstawała w atmosferze konfliktów i kłótni. Axl Rose, proponował pomysły muzyczne, z którymi reszta zespołu nie chciała się zgodzić. Roszady w składzie zespołu, problemy repertuarowe były bezpośrednią przyczyną rozpadu grupy. Wraz z odejściem Axela Rose, skończyła się pewna epoka. Dlatego, kiedy, podano informację o trasie koncertowej, podczas której zagrają razem Axl Rose, Slash, a nawet Duff McKagane, w Internecie zawrzało. Fani zastanawiali się, czy po 23 latach przerwy, ikoniczni muzycy będą w stanie na powrót razem pracować i czy trasa rzeczywiście dojdzie do skutku. Mimo tych obaw, bilety oczywiście dość szybko się rozeszły. Bukmacherzy dodatkowo podgrzewali atmosferę. Już od jakiegoś czasu, w sieci można było wygrać niemałe pieniądze w zakładach dotyczących takich kwestii jak ilość utworów z kultowej płyty Apetite For Destruction, którą „Gunsi” zagrają podczas trasy, czy piosenka, którą będą otwierać koncerty.

Trasa koncertowa
Trasa koncertowa zespołu, zaczęła się w kwietniu, jednak takiego jej początku nikt nie mógł się spodziewać. Bilety na parę tygodni przed koncertami były już praktycznie wyprzedane, nie ustawały spekulacje fanów, dotyczące obecnych relacji członków zespołu i wzajemnej, muzycznej „chemii” między nimi. Kiedy jednak okazało się, że otwierającym trasę koncertem był niezapowiedziany występ muzyków w klubie Troubadour w Los Angeles, fani oszaleli z zachwytu. Bilety, w cenie, w którą trudno było uwierzyć – 10 dolarów, „jak za starych, dobrych czasów”, jak napisał magazyn „Billboard” mogło kupić 500 szczęśliwców. Kilkugodzinne stanie w kolejce umilała fanom wystawa pamiątek związanych z zespołem. Koncert zebrał świetne recenzje i stał się widowiskowym powrotem grupy na scenę. Reszta trasy obejmuje terytorium USA i Meksyku, „Gunsi” kończą koncerty dopiero w sierpniu. W kwietniu pojawili się na kultowym festiwalu Coachella, jako headlinerzy. Wydarzenie to, od lat skupia swego rodzaju bohemę artystyczną – muzyków (gwiazdami imprezy byli już między innymi Florence and the Machine, Coldplay i Red Hot Chilli Peppers) rzeźbiarzy, performerów. Ponadto, przyciąga uwagę blogerów i dziennikarzy modowych z całego świata. To na Coachelli można podpatrzeć festiwalowe trendy, które trwają przez całe lato. Dlatego też, występ podczas takiego eventu, stał się dla zespołu świetnym chwytem marketingowym. Dodatkowo, w czasie trasy okazało się, że Axl Rose dołączy też do zespołu AC/DC, zastępując tymczasowo wokalistę Briana Johnsona, który z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z zaśpiewania nadchodzących koncertów grupy. Szum wokół Guns N’ Roses wobec tego nie cichnie.

Zarobić na „Gunsach”
Emocje, jakie od miesięcy unoszą się nad trasą koncertową zespołu sprawiły, że stworzona została, specjalnie na tę okazję, gra online. Według zapewnień producentów, nie było dotąd lepszego slotu, poświęconego muzykom światowej klasy. Użytkownicy i fani zespołu, na pewno docenią oprawę wizualno – muzyczną gry. Godzinami można bowiem słuchać specjalnej ścieżki, składającej się z utworów „Gunsów”. Dla graczy przygotowano pięć gier bonusowych, wild apetite for destruction, mnożnik solo, gratisowe spiny encore, rundę „pick me”. Wzbogacić można się także dzięki symbolom wild, expanding wild oraz stacked wild. Grać można albo dla zabawy, albo obstawiając gotówkę. Będąc początkującym graczem, warto zacząć od gry „na niby”, żeby rozeznać się w symbolach. Na koncertach Guns N’ Roses można było zarobić także dzięki zakładom bukmacherskim.  Sporo z nich dotyczyło festiwalu Coachella, który wzbudzał wśród fanów olbrzymie emocje. Wydaje się jednak, że po drodze „Gunsi” zgotowali już swoim „wyznawcom”  kilka niespodzianek, których nie przewidziałby najbardziej doświadczony w branży bukmacher.

gunsnroses1

Trasa tak naprawdę rozpoczęła się dopiero miesiąc temu, potrwa z przerwami do sierpnia i zbiera świetne recenzje. Fani chyba nie zawiedli się na zespole, który potrafi wykrzesać z siebie power jak za dawnych lat. Oczekiwania były spore – ostatnia przed rozpadem trasa, czyli zagrana w 1993 roku „Use Your Illusion”, mimo kłótni i napiętej atmosfery w zespole była dużym sukcesem. Szkoda tylko, że „Gunsi” zdecydowali się na koncerty wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Europejscy fani, czekają na zespół z równą niecierpliwością.

 

źródło: www.casinoeuro.com