Grudzień w Teatrze Collegium Nobilium.

Kolejna premiera dyplomu w sezonie 2022/23! Tym razem na scenie im. J. Kreczmara zobaczą Państwo efekty pracy Radka Stępnia z naszymi dyplomantami. Zapraszamy na grudzień w Teatrze Collegium Nobilium.

Teatr Collegium NobiliumPrzedstawienie naszych grudniowych propozycji w Teatrze Collegium Nobilium zaczniemy od informacji na temat kolejnej premiery dyplomu, na którą, mamy nadzieję, nasi widzowie czekają nie mniej niż my. 16 grudnia odbędzie się premierowy pokaz spektaklu Alaska, w reż. Radka Stępnia. Reżyser przygotowuje wraz ze studentami IV roku kierunku aktorstwo spektakl trudny, ale niewątpliwie dotykający tematów, z którymi część z nas mierzy się w swoim życiu: Młody mężczyzna czeka na eutanazję, a jego przyjaciel nie potrafi pogodzić się z perspektywą nachodzącej straty. Zdradzona dziewczyna zamierza przerwać niechcianą ciążę. Początkujący egzorcysta wątpi w swoje powołanie. Pracownik tajemniczej firmy szuka wyjątkowo cennego towaru. Skruszona katoliczka chce odpokutować za swoje grzechy. Drogi ich wszystkich przecinają się pewnej zimowej nocy w szpitalu na odludziu, gdy na zewnątrz szaleje śnieżyca.

Gdzie podziali się wszyscy lekarze i pielęgniarki? I co wydarzy się, gdy śnieżna zamieć spowoduje przerwy w dostawie prądu?
Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/alaska/

Gramy:
16 grudnia – premiera
17, 18, 20, 21 grudnia 2022 r.

„Bogowie”, w reż. Bartosza Porczyka jest to spektakl zrealizowany podczas zimowej sesji egzaminacyjnej, a w ostatnich pokazach studenci udowodnili, że umieszczenie ich egzaminu w repertuarze było bardzo dobrą decyzją:

Stworzenie świata. Od czego się to wszystko zaczęło? Inspiracją do powstania spektaklu były mitologie, a także przywróceni do życia ich bohaterowie i bogowie. Spektakl jest poszukiwaniem sensów w świecie współczesnym. Czy ci mitologicznie bogowie żyją jeszcze w człowieku i gdzie jest granica między bogiem a człowiekiem? Czy jest zatarta, czy ta funkcja się już zatraciła? Spektakl jest skutkiem doświadczenia studentów i boskiego
spotkania. Oni to pisali i tworzyli.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/bogowie/
Gramy: 1 grudnia 2022 r.

Teatr Collegium Nobilium

W Mikołajki (!), czyli 6 grudnia pożegnamy Bazyliszka i innych bohaterów spektaklu pt. Bajka o Bazyliszku i złotej kaczce czyli legendy warszawskie, w reż. Wojciecha Malajkata Zapraszamy w szczególności dzieci w wieku 5 – 10 lat, aby pożegnały z nami wszystkich aktorów i twórców spektaklu! Bajkę zagramy tego dnia dwa razy (o godz. 10:00 i 12:00), specjalnie z myślą o szkolnych grupach, które być może zechcą w tym dniu zrezygnować z tradycyjnych lekcji i zamienią je na naukę o legendach i ciekawostkach warszawskich:

Każda z legend związana jest z bardzo konkretnym miejscem na mapie miasta: Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/bajka-o-bazyliszku-i-zlotej-kaczce-czyli- legendy-warszawskie/
Gramy: 6 grudnia, godz. 10:00 i 12:00

„Olimp”, w reż. Wojciecha Kościelniaka, jest niewątpliwym sukcesem, zarówno twórców, jak i wykonawców. Ze wszystkimi nadesłanymi recenzjami widzowie mogą zapoznać się na stronie spektaklu, a my ponownie zapraszamy na wędrówkę z Odyseuszem:

OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest, ponieważ poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/olimp/
Gramy: 9, 10 grudnia 2022 r.

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:
pon. – kasa zamknięta
wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji o Teatrze Collegium Nobilium na stronie www.tcn.at.edu.pl

Jeśli chcesz być na bieżąco koniecznie śledź naszą zakładkę ART.