Grombre - trend jesieni?

Co kryje się za coraz bardziej popularnym hasztagiem grombre? To nic innego, jak szare ombre, coraz bardziej popularny sposób koloryzacji włosów. Miliony dziewczyn na całym świecie dąży do uzyskania idealnej szarości, która powoli przechodzą w coraz jaśniejsze odcienie. Czy grombre będzie hitem jesieni?

Szare włosy, czyli tzw. granny hair od kilku sezonów są niezwykle popularne. Wiele z nas próbowało różnych metod koloryzacji, często nieudanych. Prawdą jest, że farbowanie na szary, czy srebrny świetlisty kolor nie jest zabiegiem prostym i wymaga gruntownego przygotowania. Warto więc zainwestować w doświadczonego fryzjera, który tak silnymi zabiegami nie zniszczy naszych włosów. Obecnie hitem staje się szare ombre. Eksperymentujemy z odcieniami, dobierając je według naszych upodobań. Zaczynamy od grafitowego koloru u nasady włosów, schodząc stopniowo do jasnego, srebrzystego odcienia. Nam szczególnie przypadają do gustu koloryzacje, które już z dość jasnego koloru przechodzą niemal do bieli.

Ombre w takich kolorach z powodzeniem możemy robić również na krótkich włosach – wygląda równie efektownie. Pamiętajcie o właściwej pielęgnacji. Szampony ze srebrnym pigmentem i dobre odżywki będą niezbędne!