Podobno jedno zdjęcie oddaje więcej niż tysiąc słów. Jak utrwalić na nim to, co w sporcie jest najważniejsze? Jak wiernie oddać na nim naturę ruchu?

Tylko ty i twój rower. Trudny, stromy zjazd. Rosnące dookoła drzewa rozmywają się w szalonym pędzie. Jak utrwalić taki widok? Zwykły aparat odpada. Żeby zrobić zdjęcie, musiałbyś przecież puścić kierownicę, a przy tej szybkości to pewny wypadek. Zresztą czy zdjęcie w pełni oddałoby to, co przeżywasz? Czy pokazałoby, ile przeszkód musisz ominąć w drodze na dół? Czy pozwoliłoby poczuć wszystkie kamienie i nierówności trasy? Czy byłoby na nim widać prędkość, którą udało ci się osiągnąć? Niekoniecznie.

Właśnie dlatego miłośnicy sportów ekstremalnych tak upodobali sobie GoPro. Ta mała, niepozorna kamera naprawdę wiele potrafi. Sfilmuje każdą chwilę z twojego życia. Możesz zabrać ją na wysokogórski trekking, kajakowy spływ, skatepark lub grilla z rodziną. Przymocujesz ją do kierownicy rowerowej, kasku, plecaka, możesz też po prostu użyć fotograficznego statywu. Ręce masz zawsze wolne. Nie przejmujesz się więc niczym, a swoje wyczyny uwiecznisz na najwyższej jakości filmach.

Zawsze i wszędzie
Kamery GoPro sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie straszne im upadki z dużej wysokości. Na wypadki są odporne tak, jak ich użytkownicy – alpiniści, skaterzy, narciarze czy kolarze. Kamera jest niewielka i lekka, dzięki czemu możesz włożyć ją do bagażu na wielodniową wyprawę lub zabrać w kieszeń, kiedy po prostu wybierasz się deskę. Z filmowania nie musisz rezygnować nawet wtedy, gdy marzy ci się przygoda na wodzie. Dzięki wodoodpornej obudowie możesz użyć jej podczas nurkowania lub spływu rwącą rzeką. Nawet wtedy, gdy planujesz z wysokich skał skakać do wody.

Funkcjonalność kamery znacznie zwiększają dodatkowe akcesoria. Rowerzyści i motocykliści mogą skorzystać ze specjalnego uchwytu, za pomocą którego przymocują ją do kierownicy. Jeśli jednak wolą trochę inną perspektywę, mogą wybrać uchwyt do kasku. Ten dodatek przyda się też wspinaczom, narciarzom i spadochroniarzom. Kamerę możesz też zamocować na specjalnych szelkach, masce do nurkowania lub nosić ją na ręcznym uchwycie.

A co z dłuższymi wyjazdami letnimi, podczas których przez kilka dni będziesz z dala od źródeł prądu? Żaden problem! GoPro możesz doładować za pomocą panelu solarnego lub przenośnego power banka. Być może zresztą nie będzie to potrzebne, bo najnowszy model kamery na jednym załadowaniu pozwala filmować dwie i pół godziny bez przerwy.

Jakość ultraHD
Ta kamera to gwarancja tego, że wszystkie wspomnienia z wyjazdów zimowych czy letnich dni spędzonych na wodzie zachowasz w najwyższej jakości. Ostatnia wersja daje możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 4K przy fps od 30 do 120. Płaska soczewka pozwala bez straty jakości i zniekształceń nagrywać nawet 40 metrów pod wodą. Jakość filmów będzie naprawdę wysoka, bo kamera oferuje cyfrową stabilizację obrazu. Nawet duże wstrząsy nie przeszkodzą ci w rejestrowaniu tego, jak realizujesz swoje pasje.

Styl życia
Kamera GoPro nie jest zwykłym urządzeniem. Jej niesamowite możliwości sprawiły, że była już właściwie wszędzie. Na najwyższych szczytach Himalajów, w głębi morza, na trasach samochodowych rajdów, a z Felixem Baumgartnerem skoczyła nawet ze stratosfery. Na ekstremalnych wyczynach jej zastosowanie się jednak nie kończy, bo z powodzeniem korzystają z niej także autorzy vlogów na temat lifestyle’u i artyści. W sieci trafisz nawet na filmy, w których GoPro rejestruje świat widziany z perspektywy… psa. Ta kamera daje ci niemal nieograniczoną wolność. Możesz zabrać ją wszędzie i nagrać nią dosłownie każdą chwilę. Sam decydujesz, jak ją wykorzystasz.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

 

zdjęcia: pinterest