Gabrielle "COCO" Chanel

Coco Chanel a oryginalnie Gabrielle Bonheur Chanel zrewolucjonizowała modę kobiecą na początku 20 wieku. Była stanowczą, niezależną kobietą. Wylansowała linię ubrań o prostych sportowych fasonach. Idealna niemal na każdą okazję „mała czarna” to jej zasługa. Jak nazwał ją Vogue: Ten „Ford marki Chanel – prosta, wygodna i funkcjonalna a do tego… bardzo seksowna…”
Uwolniła kobiecą modę od długich strojnych sukien z gorsetami. W zamian za skomplikowane fryzury zaproponowała krótkie włosy i styl chłopczycy. To ona nauczyła kobiety chodzić w spodniach. W każdym jej projekcie widać zamiłowanie do prostoty i minimalizmu. Jej projekty przemawiają głosem kobiety, która jest zmęczona rozkloszowanymi spódnicami i gorsetami, głosem kobiety emancypantki, która jest równa z mężczyznami i nie chce być skrępowana strojem. W kolekcjach pojawiła się prosta i wygodna dżersejowa sukienka, nazywana dziś „szmizjerką”. Dzięki rewolucji w modzie, którą przeprowadziła pozostaje nieśmiertelna w kobietach noszących spodnie, lubiących krótkie „fryzury” i perfumy Chanel nr 5.

jak-coco-chanel

1. Naszyjnik do małej czarnej. Projektant: Magiclady. Cena: 111 pln. 2. Buty vintagedoll.pl. 3. Opaska na oczy. Projektant: Anuszka.Cena 47 pln. 4. Kolczyki z żywicy. Projektant: sisicata. Cena: 39 pln. 5. Bransoletka onyksowa. Projektant: Vigoart. Cena 114 pln. 6. Opaska do włosów. Projektant: Gravika. Cena: 65 pln na zamówienie. 7. Bransoleta z żywicy. Projektant: Sylwia Całus. Cena: (komplet+ pierścionek) 156 pln.8. Torebka vintage: vintagedoll. 9. Naszyjnik. Projektant: Buy or die. Cena 124 pln. 10. Fotografia Paryż. Projektant: Govinda. Cena 39 pln.