Foals :: Part 1 Everything Not Saved Will Be Lost

Nowy album Foals „Part 1 Everything Not Saved Will Be Lost” już dostępny! Znakomita brytyjska formacja Foals wydała właśnie pierwszy z dwóch zaplanowanych na 2019 rok albumów pod tytułem „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1”.

Na płycie znalazło się 10 nowych utworów, w tym „Exits” do którego powstał klip z udziałem gwiazdora „Gry o tron„, Isaac Hempstead Wright. W teledysku występuje również francuska aktorka Christa Théret. Tytuł płyty jest ostrzeżeniem, iż wszystko, od ulotnego momentu inspiracji poprzez biologiczną różnorodność Ziemi może być bezpowrotnie usunięte. Jak tłumaczy wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis: Świat nie jest już takim miejscem, jakim był kiedyś. Panuje ogromny brak przewidywalności, a problemy narastają. Jak mamy na to zareagować? I jaki jest sens reakcji jednostki na te wszystkie kłopoty?

W sumie Foals przygotował 20 kompozycji podzielonych na dwa albumy, które ukażą się w odstępie paru miesięcy. „Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2” pojawi się na rynku jesienią tego roku. – To dwie strony tego samego medalu. Można ich słuchać i delektować się nimi z osobna, ale obydwie części się uzupełniają – wyjaśnia Yannis Philippakis. Teksty opowiadają o tym, co obecnie dzieje się na świecie. Jaki jest sens bycia muzykiem, jeśli nie można się jakoś zaangażować w te sprawy? Utwory są wołaniem o pomoc, niczym sygnał SOS albo białe flagi… każdy na swój sposób – dodaje wokalista.