Samorząd Studentów SGH oraz portal www.eWejsciowki.pl mają przyjemność zaprosić studentów wszystkich uczelni wyższych na cykl darmowych spektakli teatralnych w ramach „Festiwalu Teatralnego na SGH”. Pierwszego festiwalu profesjonalnych teatrów zorganizowanego na uczelni wyższej w Polsce. We wtorek 5. kwietnia w Szkole Głównej Handlowej zagości Teatr Polonia! Przed nami komedia dell’arte Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn.

Związek otwarty to farsa. Komedia dell’arte. Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków. „Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!”
Obsada: Weronika Nockowska, Otar Saralidze
Autorzy: Franca Rame i Dario Fo
Reżyseria: Krystyna Janda i Maria Seweryn
Scenografia i kostiumy: Krystyna Janda
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

 

Aby zobaczyć spektakle wystarczy pobrać DARMOWY bilet z portalu www.eWejsciowki.pl z linków wskazanych powyżej lub z linków na poszczególnych wydarzeniach i w dniu spektaklu okazać przed wejściem na Aulę bilet wyświetlony na smartfonie lub wydrukowany.

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1243403959007148