Ferie zimowe w mieście

Planujecie nadchodzące ferie zimowe? Dla wszystkich miłośników spędzania czasu w mieście mamy pomysły na zimowe wieczory. Obiecujemy, że ferie w Warszawie nie będą nudne!

Wielka Uczta Warszawska, Centrum Praskie Koneser
16 i 17 lutego w Koneserze odbędzie się prawdziwa zimowa biesiada, w czasie której będziecie mieli okazję skosztować dań z całego świata, delektować się zapachem grzańca i ucztować przy wspólnym, długim stole. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji. Luty zapowiada się przesmacznie! Jeżeli tylko będziecie w tym czasie w Warszawie, koniecznie tam zajrzyjcie.
facebook.com/events

Niech Żyją Dziewczyny! Kobiece Kręgi, Państwowe Muzeum Etnograficzne
Niech Żyją Dziewczyny to targi, dyskusje i spotkania autorskie, warsztaty oraz dobroczynność. 9 lutego odbędzie się trzecia edycja spotkania w dziewczyńskim gronie w Państwowym Muzeum Etnograficznym, w trakcie którego dziewczyny będą miały okazję spotkać się, porozmawiać, doświadczać, szkolić się, sprzedawać i kupować oraz działać w dobrej sprawie.
facebook.com/events

Problemy pierwszego świata: życie przed śmiercią, Fundacja Stefana Gierowskiego
Problemy pierwszego świata to temat memów i wystawy dostępnej od 25 stycznia do 31 marca. Internauci wyśmiewają nieznośną lekkość niepokojów, która pojawia się, kiedy nie mamy naprawdę poważnych problemów. Tym razem Problemy pierwszego świata posłużyły za tytuł wystawy malarstwa. W pierwszym świecie malarstwo jest jednym z jego problemów. To dyscyplina w swej istocie pierwotna, a jednocześnie niezwykle zaawansowana w rozwoju własnego języka, opleciona siecią kontekstów swojej historii.
facebook.com/events

Michał Anioł. Miłość i śmierć | Wielkie malarstwo na ekranie, Kino Muranów
W niedzielę 27 stycznia w Kinie Muranów możecie obejrzeć film nakręcony przy okazji wystawy w National Gallery w Londynie. Michał Anioł. Miłość i śmierć prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła, uważanego za jednego z największych malarzy wszech czasów.
facebook.com/events

Bosch. Ogród Snów, Kino Muranów
3 lutego w Kinie Muranów, możecie z kolei obejrzeć film dokumentalny Bosch. Ogród Snów, odkrywający tajemnice „Ogrodu rozkoszy ziemskich”. To jedno z najważniejszych dzieł Hieronima Boscha i zarazem jeden z najbardziej zagadkowych obrazów w historii malarstwa.
facebook.com/events

Zwiedzanie Reaktora Jądrowego Maria z przewodnikiem z Aktywni+, 
W poniedziałek 4 lutego będziecie mieli doskonałą okazję zwiedzenia jedynego aktywnego w Polsce reaktora jądrowego Maria. Reaktor znajduje się w Otwocku-Świerku pod Warszawą, ale organizatorzy zadbali o wygodny dojazd: najpierw SKM, a następnie autokarem.
facebook.com/events

Wystawa: Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
W Muzeum Sztuki Nowoczesnej do 3 lutego można obejrzeć wystawę Niepodległe. Centralnym motywem wystawy jest usuwana z obrazu kobiecego i dyscyplinowana kobieca seksualność. W podróży przez różne miejsca na świecie i momenty historyczne organizatorzy opowiadają o upłciowieniu narracji historycznych, które pomijają i wykluczają kobiety, dając tym samym prymat męskiej wizji świata.
facebook.com/events

Otwarcie wystawy: Norbert Delman, Galeria Foksal
1 lutego w Galerii Foksal nastąpi otwarcie wystawy Norberta Delmana, który w swej artystycznej praktyce bada reakcję i ekspresję ciała spowodowaną opresyjnym, inwazyjnym otoczeniem związanym nie tylko z przestrzenią publiczną i wirtualną. Artysta poddaje się bolesnym metodom oczyszczania ciała, które poprzez tworzenie stanów zapalnych mają doprowadzić do uwolnienia nagromadzonej energii. Na czas wystawy Galeria Foksal zostanie zmieniona w gabinet odnowy biologicznej. Naszym zdanie, brzmi bardzo intrygująco!
facebook.com/events

Monodram „Olga Boznańska – sceny z życia Artystki”, Centrum Promocji Kultury
Psychologiczny portret wyjątkowej artystki, której życie nie skąpiło dramatów. 3 lutego na scenie w roli Olgi Boznańskiej zobaczymy Małgorzatę Trybalską. To świetna okazja do przyjrzenia się największej polskiej malarce okresu modernizmu, która żyła by malować, malowała, by żyć. Pozycja obowiązkowa dla wrażliwych na sztukę.
facebook.com/events

Cykl wykładów pt. Dawne ubiory, Zamek Królewski w Warszawie
W niedzielę 27 stycznia rozpocznie się cykl bogato ilustrowanych wykładów, poświęconych dawnym ubiorom w zbiorach muzealnych oraz ich odtwarzaniu na potrzeby filmu, muzeów i imprez rekonstruujących wydarzenia historyczne. Wśród wykładowców znajdą się m. in. historycy sztuki i historycy oraz praktycy – rzemieślnicy i artyści wykonujący kopie, czy osoby pracujące w filmie.
facebook.com/events

Praga gada, Koneser
26 i 27 stycznia w  czytelni Centrum Praskiego Koneser możecie zapoznać się z komiksami. Codziennie jest wystawa plansz z Walerym Wątróbką, a komiksy z serii „Praga Gada” leżą gotowe do przejrzenia.
facebook.com/events

Warsaw Vintage x Vinyl Market, Nowy Świat Muzyki
Już 27 stycznia odbędzie się Vintage and Vinyl Market. To gratka dla fanów ubrań i dodatków vintage. Miejsce, w którym będziecie mieli okazję kupić winyle w promocyjnych cenach i posłuchać dobrej muzyki.
facebook.com/events

Tylko te gry i gry, Koneser
Tylko te gry i gry to kolejne wydarzenie w Centrum Praskim Koneser, na które warto się wybrać w ferie zimowe. Tym razem organizatorzy proponują sztukę inspirowaną grami wideo. W ramach wystawy artyści biorą na warsztat szeroko rozumianą rozrywkę elektroniczną. Od nostalgii za czasami beztroskiego obcowania z grami wideo jako dziecko, po czerpanie z najnowszych trendów growych bestsellerów. W efekcie powstały różnorodne stylistycznie, unikalne prace, których wspólnym mianownikiem jest miłość do gier wideo. Wernisaż 09 lutego, a wystawa potrwa do 29 marca.
facebook.com/events