Fanny & Alexander

“These days, it’s the rare object in the toy chest that doesn’t require batteries.”

Faktycznie. Wystarczy rzut oka na przeciętny dziecięcy pokój – w większości z nich królują hałaśliwe, plastikowe, zasilane bateriami zabawki – niejednokrotnie postaci z filmów i bajek. Nasze dzieci często nie muszą wyobrażać sobie, że ich zabawka chodzi, mówi, lata, bo ona robi to naprawdę (a przynajmniej do czasu, aż nie wyczerpią się jej baterie).

Fanny & Alexander to argentyńska firma, która w obawie o zubożenie dziecięcej fantazji, podjęła się tworzenia zabawek, ubrań i dodatków, które są piękne, trwałe, ale przede wszystkim są wykonane ręcznie, a ich głównym zadaniem jest rozwijajanie dziecięcej wyobraźni. Płócienne tornistry, drewniane klocki (drewniany aparat!), wełniane sweterki… Wszystko najwyższej jakości i wykonane w dużej mierze z lokalnych, argentyńskich surowców.
Nostalgiczny charakter ich produktów spowodował, że zabawki świetnie sprawdzają się w charakterze dodatków wnętrzarskich. Współzałożycielka F&A wyjaśnia:  „It appears our toys resonate with actual 5-year olds, and also with the inner 5-year old in all of us.”

Zapraszam do oglądania zdjęć. Nie wiem jak na was, ale na nas to działa: przynajmniej przez chwilę znowu mamy pięć lat 🙂

Źródło: www.fannyandalexander.com.ar