Eva Zar "Cuter on the Internet"

Praca dyplomowa projektantki i fotografki Evy Zar, Cuter on the Internet, skupia się na pokazaniu nadmiaru informacji, z którymi my – odbiorcy, spotykamy się na co dzień.

Eva Zar, urodzona w Wiedniu, właśnie zaprezentowała swoją kolekcję dyplomową. Inspiracją do jej powstania była w dużej mierze fala informacji i różnych rozpraszających naszą uwagę bodźców z otaczającego nas świata. Może to wszystko dla nas za dużo. Osiągnęliśmy punkt, w którym możemy być jednocześnie w kilka różnych miejscach. To nas zmusza do przyśpieszania i gnania jeszcze szybciej. Nie możemy się zdecydować czy te wszystkie zjawiska są dobre czy złe. Prawdopodobnie tylko jeden mały krok, jeden klik, jeden hashtag, jeden tweet, jeden post, jedno cokolwiek będzie mogło sprawić, że nas system się zawali. Problemem jest to, że nie jesteśmy w stanie po prostu się zatrzymać i opuścić tego informacyjnego przeciążenia – mówi artystka.

Twarzą kolekcji jest modelka Luisa Jaeger, za zdjęcia odpowiedzialna była Alexandra Bondi de Antoni, stylizacją zajęła się Melina Kutelas, a włosami Sebastian Kitzmüller.