EmiFashion - wywiad z artystą

EmiFashion tworzy biżuterie z materiałów szlachetnych, jej prace są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Zarówno pod względem kolorystyki, jak i doboru półfabrykatów. Brak w nich bezcelowego błądzenia, zawsze jest myśl przewodnia. EmiFashion jest artystką weekendu w pakamera.pl. Zapraszam gorąco do zapoznania się z jej pracami, gdyż na prawdę warto. Kilka słów o sobie od EmiFashion

emi11.jpg

Co tworzysz?
Zajmuję się tworzeniem srebrnej biżuterii. Wykonuję ją ręcznie, z gotowych półfabrykatów lub tworzonych od podstaw elementów. Używam materiałów najlepszej jakości, w tym srebrnych elementów (najczęściej próby 925 lub 999), oryginalnych kryształów Swarovskiego, kamieni naturalnych, pereł hodowlanych. Zdarza mi się również sięgać po srebro złocone.

Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?
Projektuję i tworzę biżuterię od ponad 2 lat. Od tej pory wiele się zmieniło w moim życiu a co za tym idzie również moje podejście do biżuterii, jak i sama biżuteria nabrała charakteru. A zaczęło się przypadkiem…

Dla kogo tworzysz biżuterię EmiFashion?
Biżuteria EmiFashion wykonywana jest w pojedynczych egzemplarzach dlatego też jest idealna dla kobiet, które cenią sobie indywidualność, które nie lubią masowych produkcji, które chcą wyróżniać się z tłumu.

Skąd czerpiesz inspiracje?
Lubię gdy biżuteria pasuje do reszty stroju a jeszcze lepiej gdy biżuteria upiększa ten strój. Koszulka i jeansy potrzebują innych dodatków niż suknia balowa, dlatego też czasem tworzę delikatne kolczyki a czasem wyraziste, eleganckie komplety.

Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?
Nie każda kobieta bierze udział w pogoni za modą. Czasem po prostu aktualne modne kolory nie pasują do nas. Dlatego do mody podchodzę z przymrużeniem oka.

Nad czym teraz pracujesz?
Pracuję nad poszerzeniem swoich umiejętności. Od niedawna próbuję swoich sił w pracy z czystym srebrem. A dosłownie parę dni temu zaopatrzyłam się w palnik. Zobaczymy co z tego wyjdzie…

Czy przynosi Ci radość to, co robisz?
Niewyobrażalną radość… Zwłaszcza, że moja pasja przerodziła się w moją pracę. A w życiu o to chodzi by cieszyć się z tego co się robi.

Co wyróżnia Twoje prace?
Nietypowe połączenia materiałów, kształtów, barw… A w szczególności fakt, że są to pojedyncze, niepowtarzalne egzemplarze. Nie powielam w nieskończoność swoich prac.

Ulubione półfabrykaty to..
…Srebro a zaraz za nim Labradoryt, Kyanit, Szafir, Turkus, Kamień słoneczny, naturalne Perły i oczywiście piękne kryształy Swarovskiego…

emi21.jpg