Założyciele marki EKODIZAJN to pasjonaci  niebanalnego wzornictwa, funkcjonalności i czystej formy. Projektowane przez nich produkty powstają w trosce o środowisko naturalne przy  użyciu materiałów ponownie odzyskanych, organicznych, ulegających biodegradacji. Moda na bycie eko cały czas na szczęście jest obecna. Coraz częściej podejmujemy świadome decyzje jeżeli chodzi o nasze konsumenckie potrzeby i dzięki temu mniej szkodzimy naszemu otoczeniu. Ekodizajn tworzy przedmioty codziennego użytku z materiałów recyclingowych. Dzisiaj na example opowiada  o sobie. polecamy!

1. Ekodizajn od kiedy istnieje marka? Jak doszło do jej powstania?

Ekodizajn istnieje od 2010r. Powstał aby promować ideę recyklingu. Wszystko zaczęło się od rozmowy w samochodzie, stojąc w korku w deszczowy dzień 🙂
2. Promujecie recyclingową twórczość, dlaczego?
Na świecie jest wiele podobnych inicjatyw, a w Polsce to stosunkowo nowy temat. Recykling powinien być częścią naszej świadomości. Bo przecież śmieci same nie znikają. Nie jesteśmy w stanie przerobić każdej butelki na wazony i szklanki, ale możemy zwrócić uwagę na potrzebę recyklingu. Promujemy także lokalną produkcję, materiały naturalne lub łatwo przetwarzane. Zawsze wybieramy mniejsze zło.
3. Skąd czerpiecie inspiracje?
Koncepcje powstają w różnych sytuacjach. Z reguły od pomysłu do powstania danego produktu jest dość długa droga. Nasz nowy produkt Meble Magnetic były udoskonalane przez 14 miesięcy. Zdarzyło się jednak że projekt, prototyp i gotowy produkt powstały w ciągu 24h. Następnie otrzymaliśmy informację, że  Eko produkt otrzymał pierwszą nagrodę i będzie wdrożony do masowej produkcji.

4. Ulubiony twórca recyclingowy?
Nie ma takiego. Są za to ulubione projekty. Jednym z nich są deskorolki wykonane ze starych mebli .www.lokilongboards.com lub krzesła NOBODY by HAY wykonane w 100% z plastikowych butelek.
5. Do kogo adresujesz swoje projekty?
Nasze produkty są dla osób, które cenią przedmioty z historią, lubią idee recyklingu.
6. Nad czym obecnie pracujesz?
Przygotowujemy teraz kilka projektów korporacyjnych oczywiście promując eko materiały 🙂 Naszym najnowszym produktem są meble modułowe magnetic.
7 Jak widzisz ekodizajn za 10 lat?
Popularność produktów recyklingowch oraz świadomość ekologiczna cały czas rosną, a więc mamy nadzieję, że za 10 lat będziemy dalej prężnie działać i tworzyć nowe projekty.