drewniana podłoga

Remont wisi w powietrzu, zbliża się coraz większymi krokami i mnóstwo decyzji do podjęcia przede mną. Trochę mnie to przeraża i momentami przerasta. Nie wiem od czego zacząć. Swoim poszukiwaniem materiałów i inspiracji podzielę się tutaj, na example. Może ułatwi to niektóre decyzje również Wam. Cały czas zbieram artykuły i materiały zdjęciowe i nie mogę się zmobilizować do rozpoczęcia cyklu postów w tym temacie. Fakt, że zgłosił się do nas Woldrew z chęcią pokazania swojego produktu zmobilizował mnie do zgłębienia tematu podłóg, które muszę już niebawem wybrać.

Drewniana podłoga to moja ulubiona zaraz obok kauczukowej wylewki w białym kolorze. Kauczukowa wylewka = drogo i na dodatek szybko się niszczy i ciężko o nią dbać. Chodzić można po niej chyba wyłącznie w skarpetkach aby nie powstały brzydkie rysy. Wiem już że wybiorę drewnianą podłogę, która jest zdecydowanie bardziej elegancka. Pasuje do każdego wnętrza i daje milion możliwości aranżacyjnych. Decydując się na tego rodzaju podłogę należy podjąć kilka zasadniczych decyzji. Są różne opcje wśród których  znajdujemy podłogi naturalne (mozaika, parkiet i deski podłogowe) oraz panele. W pierwszym przypadku montaż jest dość skomplikowany i wymaga następnie utrwalenia w postaci lakieru lub olejowania. Z kolei panele podłogowe chrakteryzuje szybki montaż, co jest stosunkowo wygodne, natomiast wizualnie nigdy nie dorównają podłodze naturalnej i dodatkowo wydają nieprzyjemny odgłos podczas chodzenia po nich. Trzecia możliwość jest dla zwolenników naturalnej podłogi, którą można szybko i łatwo zamontować. Woldrew Stylo łączy zalety paneli: szybki i łatwy  montaż (nie trzeba czekać na szlifowanie i lakierowanie podłogi na budowie) z zaletami drewnianej podłogi czyli grubą warstwą jednolitego drewna, którą można odnawiać, poddawać renowacjom i w przyszłości wykańczać na inny kolor lub sposób
Jest ekologicznym produktem, w którym nie znajdziemy klejów i szkodliwych substancji (produkty wielowarstwowe mają to do siebie, że ich poszczególne warstwy trzeba czymś sklejać). Mają dobre właściwości akustyczne ( przy chodzeniu po podłodze nie ma nieprzyjemnego pogłosu, charakterystycznego dla paneli).
Podsumowując Woldrew Stylo to pełnowartościowa drewniana podłoga tyle, że już fabrycznie wykończona. Użytkownik kupuje, montuje i używa. Oszczędza czas nie tracąc na jakości.

Kolejną sprawą jest odcień, który może nadać przytulnego charakteru naszemu wnętrzu, bądź zdecydowanie je ochłodzić.  Wybór koloru podłogi powinniśmy uzależnić o koloru okien i drzwi. Musimy również wziąć pod uwagę jaki kolor mają ściany oraz jakie meble będą w pokoju ustawione. Nie chodzi tu wyłącznie o ich kolor, liczy się również styl i charakter mebli. Urządzanie wnętrz jest wciągające i bardzo ekscytujące, lecz również niezwykle trudne. Ciemne podłogi wyglądają niezwykle dostojnie, natomiast musimy mieć na wzglęcie że są narzucające i najlepiej będą do nich pasowały ciężkie meble. Jeżeli jesteście zwolennikami lekkiego skandynawskiego stylu, lepiej postawić na jasne odcienie. lPoniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które mamy nadzieję ułatwią podejmowane decyzje.

floorcom

1. pinterest
2. thewitsblog.com
3. woldrew materiały prasowe
4. woldrew materiały prasowe
5. seoafgirasoles
6. architecturephotocolletions
7. corvelyn
8. dinesen

STYLO_XL_2 STYLO_S_5 STYLO_S_4 STYLO_S_2 STYLO_L_classic_standard_5 STYLO_L_classic_standard_4 STYLO_jesion_bielony_1 lapacho_poziom_IMG_5336_72dpi_rgb