Dooperelle o sobie

Dwa lata temu Magda stworzyła dooperelle i w ten sposób połączyła pracę zawodową ze swoją pasją – rękodziełem. Samodzielna praca daje jej dużo satysfakcji i wolności.

dooperellewywiad_1

Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?
Będąc nastolatką projektowałam i wykonywałam dla siebie ubrania i biżuterię. Opracowane na papierze wzory przenosiłam na materiał, haftowałam, szyłam, „poprawiałam” gotowe ubrania. Efekt bywał często zaskakujący…

Co wyróżnia Twoje prace? Dla kogo tworzysz?
Studia na Wydziale Historii Sztuki pomogły ukierunkować moje zainteresowania i rozszerzyć artystyczne horyzonty. Kiedy projektowałam dla siebie, w szczególności dbałam o to, aby rzeczy były oryginalne i zwracały na siebie uwagę. Obecnie również staram się, aby moje prace były wyjątkowe, niepowtarzalne, ale jednocześnie praktyczne. Staram się łączyć fantazję z funkcjonalnością. Bardzo dbam o szczegóły i jakość materiałów. Poświęcam wiele czasu na dopracowanie każdego projektu. Kiedy zaczynałam projektować z myślą o innych, nie zastanawiałam się kim mogą być moi Klienci, projektowałam rzeczy, które po prostu mi się podobały. Moje prace znajdują wielu zwolenników w różnym wieku, a kontakt z nimi daje mi wiele radości.

Skąd czerpiesz inspiracje? Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?
Inspiracje czerpię ze sztuki, dawnego rękodzieła, motywów afrykańskich i orientalnych, a także tego co mnie otacza. Równocześnie cały czas śledzę trendy w modzie i staram się na nie odpowiadać. Wciąż szukam nowych technik i materiałów. Lubię w swoich pracach łączyć przeróżne materiały i kolory, bogato nasycone barwą kamienie, które w połączeniu z drewnem, koralami szklanymi tworzą eksplozję barw i faktur.

Jeśli podzielasz moje pasje, w mojej galerii znajdziesz wiele niebanalnych i niezbędnych dupereli, które musisz mieć!

dooperellewywiad_2


Magda
dooperelle