Debiut ALEX L :: Electronic Dance Music

ALEX L to kompozytor i producent muzyczny polsko-szwajcarskiego pochodzenia, który zaskakuje swoim oryginalnym stylem muzyki z gatunku EDM (Electronic Dance Music). Nieustannie eksperymentuje z syntezatorami, basami, a także z szerokim instrumentarium: fortepian łączy z sekcją smyczkową, saksofonem i zmysłowymi wokalami.

Artysta ma na swoim koncie takie utwory jak „Symbol”, „Need You” oraz „Push Me Badly” i porusza się w obszarze muzyki tanecznej, łączącej w sobie lekkość współczesnego popu. W swojej pracy czerpie inspirację z nurtu eurodance lat 90. oraz z twórczości takich artystów jak: Avicii,  David Guetta, Martin Garrix, Calvin Harris, Robin Schulz i Kygo. Dopracowane brzmienie, szlifowane pod batutą dyrygenta prof. Jana Dudkiewicza oraz prof. Urszuli Tarnowskiej ALEX L miskuje z breakdown’ami i euforycznym brzmieniem DROP-ów.

Polecamy utwór Alexa L Blowin in the Wind (feat. Jessica Jolia), który przenosi nas do klimatu letnich festiwali, doskonale oddaje energię muzyki klubowej i zdecydowanie ma szansę stać się parkietowym przebojem. Za mastering utworu odpowiadał Luca Pretolesi z DMI Studio w Las Vegas, a w nagraniach i konsultacjach wzięli udział Austin Leeds, Julian Spiro, Anna Yarbrough, Cezary Magiera oraz Marek Walaszek. Dzięki współpracy z takimi artystami jak – Austin Leeds, Luca Pretolesi, czy Lindsay Willinger, konsekwentnie rozwija swój talent, wyróżniając się na tle debiutujących muzyków sceny EDM.